Lenovo Y510P TPLINK TL-WR1043ND Problem z internetem

Witajcie!
Mam problem z moim laptopem Lenovo Y510P. Mam w domu 2 telefony 1 stacjonarny i laptop. Po resecie routera nie dziala mi internet w laptopie przez wifi przez kabel daje rade. W telefonch dziala bez problemu od samego poczatku. Proszę o pomoc wtrakcie konfiguracji routera zrobilem:

  1. Clone Mac adres
  2. Dynamic Ip (samo wszystko ustawilo)
  3. Ustawienie hasla i nazwy
    Wiecej nic nie robilem ponieważ w telefonach dziala.

Jaki masz system na laptopie? Sieć jest widoczna? Wpisz do DHCP Settings routera jakieś DNS-y najlepiej te od swojego dostawcy internetu lub coś uniwersalnego Google DNS czy Open DNS.

Windows8 łącze się normalnie pojawia sie na chwile charakterysztyczny trojkacik potem znika ale net nie dziala
ps zmiana dns nie pomogla

Co masz w ipconfig /all po próbie połączenia? Jaki kraj i jaki kanał masz ustawiony w Wireless Settings na routerze?

Z odłączonym kablem od internetu na niedzialajacym wifi

Co ty wpisałeś w tych DNS-ach? Zrobiłeś reboot TP-linka po zmianie konfiguracji?

Robiłem.

No to nie bardzo te DNS-y widać na twojej karcie. Reboot routera zrobiłeś?

Robilem.

No to uruchom też ponownie komputer i daj jeszcze raz ipconfig /all
Kabel z internetem wpięty jest do portu WAN routera?

Tak kabel jest wpiety prawidłowo

Na komputerze w DNS-ach nie masz przypadkiem wpisanego czegoś na stałe? Powinno być automatyczne pobieranie adresu IP zaznaczone. Sam widzisz że masz jakiś dziwny DNS 192.168.110.2

Daj jeszcze IPCONFIG/ALL jak podłączysz komputer kablem do routera.

z podlączonym kablem

Podłaczony kablem działa?

Wpisz w cmd

ping 192.168.1.1
ping 8.8.8.8
ping wp.pl

odłącz kabel i wpisz ponownie.

odłączony
2.

podłączony
Tak kablem dziala

zresetuj router do ustawień fabrycznych i wykonaj ponownie konfigurację

Dalej to samo.
Jak konfiguruje router i wybiorę auto detect to wybiera mi static ip i karze wpisywac ip itp a zbytnio nie wiem co tam wpisac wiec zmieniam na dynamic i samo wpisuje i na telefonach dziala i na komputerze podlaczonym kablem a na laptopie bez kabla nie dziala.

IPconfig wygląda identycznie?

Tak