Konfiguracja TP-Link WR702N w trybie Router z Multimedia Polska

Witam, proszę o pomoc nie mogę uzyskać połączenia z siecią. Postępuje zgodnie z instrukcjami, próbowałem już chyba wszystkiego.
Posiadam Router TP LINK WR 702N + Modem Motorola SB5101E + karta sieciowa Intel 82566DC-2.
Proszę mi powiedzieć jak prawidłowo mam skonfigurować połączenie. Zmieniałem wartości w protokole karty sieciowej.
Udaje mi się przejść 1 krok tj. Quick instal przez tplogin.net. Niestety po wykonaniu kroku drugiego nic się nie dzieje, nie mam dostępu do internetu :frowning:
Proszę o pomoc :slight_smile:

Daj obrazek z ipconfig /all kiedy korzystasz z internetu bez TP-Linka -

Konfiguracja urządzenia jako router. Zrób też Clone MAC wpisując adres fizyczny (mac) karty sieciowej na której masz dostęp do internetu (nie jestem pewien czy twój operator filtruje adresy mac). Po konfiguracji TP-Linka wyłącz na chwilę modem (Motorola SB5101E) od dostawcy z prądu. Zaloguj się na TP-linka i daj obrazek ze statusu routera.

Zresetowałem urządzenie, zalogowałem się. Skonfigurowałem jako router, w punkcie zapytania o clone mac dałem Yes. Wyłączyłem modem, odczekałem podłączyłem. Niestety sieć jest niezidentyfikowana. Załączam screen

Dalej nie mam połączenia z internetem. Nie wiem czy nie powinienem gdzieś wpisać tego adresu MAC (fizycznego?) ręcznie. W moim przypadku jest to 00-1D-92-04-70-D4

Właśnie o tym mówiłem funkcja clone MAC i tam wpisujesz ręcznie ten adres fizyczny. Wrzuć zakładkę "STATUS" routera po tej czynności. Musi pojawić się tam adresacja z modemu.
Poza tym nie widzę karty bezprzewodowej w ipconfig /all? Jak chcesz się łączyć z siecią bezprzewodową?

Nie za bardzo rozumiem gdzie mam wpisać ten adres tj. 00-1D-92-04-70-D4 ręcznie. W ostatnim kroku jest tylko zapytanie o clone mac yes albo no.
Nie mogę też potem wyświetlić statusu routera, ponieważ za każdą konfiguracją muszę go zresetować na nowo żeby dostać się do opcji logowania na 192.168.0.254 lub tplinklogin.net
Ahh tak najlepiej patrzeć na podstawowe rzeczy za nim zacznie się czegoś szukać :frowning:
Faktycznie nie mam w komputerze stacjonarnym bezprzewodowej karty sieciowej XD

Zakładka Network->MAC CLONE tam wpisujesz adres mac i klikasz SAVE.

Nie bardzo rozumiem ten wątek? Musisz mieć połączenie bezprzewodowe bo port ethernet staje się WAN-em w konfiguracji ROUTER. Wtedy swobodnie będziesz miał dostęp do routera przez adres lokalny oczywiście bezprzewodowo.

Ahh tak najlepiej patrzeć na podstawowe rzeczy za nim zacznie się czegoś szukać :frowning:
Faktycznie nie mam w komputerze stacjonarnym bezprzewodowej karty sieciowej XD

Router już kupiłeś jak się domyślam? Warto go oddać i kupić coś ze switch-em np. WR740N czy WR841N czy WR1043NDv2

Tak kupiłem router a nie mam bezprzewodowej karty sieciowej w stacjonarce :frowning:
A ten switch czym jest ??? Wtedy nie jest wymagana bezprzewodowa karta sieciowa ?
Nie wiem czy oddać i kupić coś innego czy dokupić bezprzewodową kartę sieciową koszt około 40 PLN

To nasuwa się pytanie po co w ogóle kupiłeś ten router?

Moja narzeczona kupiła ten router bo jest mały i ładny :slight_smile:
Nie chce go za bardzo oddawać, powiedz mi czy jak kupię bezprzewodową kartę sieciową do stacjonarki to urządzenie będzie wtedy działać prawidłowo ?

Ciekawe podejście do kupowania routera :wink:

Tak wystarczy kupić kartę bezprzewodową do komputera.

hah dzięki za pomoc i za poświęcenie czasu

Nie ma problemu, po to tworzymy to forum. Jeżeli temat wyczerpany proszę zamknij watek. W razie problemów zapraszamy ponownie.