Konfiguracja tl-wr543g

Witam,
Próbuję skonfigurować router tl-wr543g jako Ap client zgodnie ze wskazówkami z


Jednak mimo tego router przydziela urządzeniom do niego podłączonym dziwne adresy (tj. drukarce, amplituner, tv). W przypadku konfiguracji zgodnie z

wszystko działa bez problemu, jednak ja nie mam możliwości podłączenia go kablem, ap klient znajduje się na drugim końcu mieszkania.
Internet mam z kablówki UPC z modemem technicolor TC7200U. Co może być tego przyczyną?

Ten router nie jest przeźroczystym klientem . Ma WISP czyli wprowadza NAT.Potrzebujesz routera np . TP link TL-WR743ND.

Czyli co mogę zrobić? czyli nie uda mi się tego skonfigurować,tak?

Zmienić urządzenie. Tak jak polecał kolega Wojtek WR743NDv2 i konfiguracja mostu bezprzewodowego -

Na tym modelu tego nie uzyskasz . Zakup np sobie TP link TL-WR743ND . Wtedy uzyskasz zamierzony cel.

dziękuję za pomoc. Zmiana routera pomogła. Mam jeszcze jedno pytanie, czy muszę jakoś odpowiednio skonfigurować router jeśli na komputerze instaluję DLNA Serwer (allmediaserver), chcę udostępnić całą muzyką z komputera na amplituner i niby wszystko jest Ok ale raz amplituner wykryje serwer dlna a innym razem nie, w większości przypadków nie może się połączyć. Czy to może być związane z konfiguracją routera?
Wydaje się że ze strony serwera nie ma problemu, gdyż ustawiony jest cały czas tak samo, tylko amplituner raz go wykrywa a raz nie.

Jak skonfigurowałeś nowy router? W jakim trybie?

dokładnie tak

Radio internetowe działa bez problemu, jest tylko problem z serwerem dlna, nie wiem czy to od routera czy amplitunera.

Adres fizyczny (mac) amplitunera jest widoczny na głównym routerze? Czy podłączenie kablowe testowałeś? Są wtedy problemy z tym serwerem DLNA?

Witam, przepraszam że po tylu dniach kontynuuję, ale byłem na wyjeździe.
Więc tak, na głównym routerze widzę amplituner ale nie zgadza się MAC, rozpoznaję go po IP.
Przetestowałem dzisiaj bezpośrednie połączenie kablem i wszystko działa jak należy, MAC też się zgadza, co załączę komputer to amplituner jest od razu widoczny.
Podłączyłem z powrotem bezprzewodowo i problem wraca, nie mam możliwości zostawić tego na kablu, poza tym zakupiłem już nowy router, gdzie może być problem?

Masz rzeczywiście konfigurację mostu możesz spróbować zmienić na clienta. Ważne aby mac amplitunera był rozpoznawany bezpośrednio na routerze.

Na głównym routerze wszystko co się połączy z mostem widoczne jest jako static ip address. Już nie mam pomysłu, bo i na jednym urządzeniu i na drugim nie ma wiele opcji do przestawienia. Oba urządzenia mają jeszcze ustawienie WPS, czy WPS może mieć związek z tym że na kompie nie widać prawidłowo adresów mac urządzeń które się podłączą do clienta?

Daj obrazek ze Statusu routera i z konfiguracji Wireless Settings.

załączam zdjęcia

Jaką masz adresację bramy (głównego routera)?

mam jakiś problem z dołączaniem zdjęć, nie mogę dwóch dodać

Jaki adres fizyczny ma twój amplituner a z jakim pojawia się na routerze?

pojawia się jak na zdjęciu, a powinien mieć 74:5E:1C:30:43:85

Adres IP 192.168.0.103 masz przypisane na stałe to amplitunera?

nie, na amplitunerze jest dhcp załączone, sam go przydziela, wszystko co mi się podłączy do mostu, widnieje jako static ip address, i nie zawsze te urządzenia są widoczne na głównym routerze, jak robiłem printscreena to dodatkowo do mostu podłączony był telefon - na głównym routerze nie było go widać.