Konfiguracja tl-wr543g

Wgrałem oprogramowanie Gargoyle, skonfigurowałem jak w poradniku jednak żadne z urządzeń nie umie teraz pobrać IP mimo włączonego DHCP, co może być tego przyczyną?
Dodatkowo po jakimś czasie router nie nadaje już sygnału "internetu", nie można się z nim połączyć, jakby nadaje sygnał bo na laptopie widnieje jako siła sygnału doskonała ale tylko lokalnie, internet nie działa. Nie mogę się też do niego zalogować o ile chwilę wcześniej mogłem (192.168.0.254), nawet jak połączę go kablem z laptopem, również nie mogę się zalogować.
Można jeszcze coś zmienić w konfiguracji. Nie rozumiem dlaczego nagle przestaje nadawać "internet" i nie można się do niego zalogować. :frowning:

Skąd mam wiedzieć jak skonfigurowałeś router? Może jakiś obrazek z konfiguracji mostu?

Moja konfiguracja

Szerokość kanału ustaw na 20MHz. Jeśli się kablowo połączysz z routerem masz dostęp do internetu czy tylko problem występuje po wifi ?

po kablu też nie ma internetu (jest w pewnym momencie zanika, uruchomię ponownie router i wraca bo po jakimś czasie znowu zanika). Żadne z urządzeń nie potrafi też pobrać IP mimo włączonego dhcp.

Spróbuj dopisać adresację ręcznie do karty sieciowej .

jak przywrócić poprzedni firmware po wgraniu gargoyle?

Czy zbyt duża ilość połączeń bezprzewodowych może mieć wpływ na to że są problemy z wykryciem amplitunera? tzn komp łączy mi się bezprzewodowo z modemem, modem łączy się bezprzewodowo z mostem i dopiero do mostu kablem podłączony jest amplituner?

To nie ma wpływu na wykrywalność amplitunera. Problem jest na tyku modem UPC i TP-link. Jak sam widzisz modem UPC nie rozpoznaje amplitunera pod swoim mac-iem,

A Tp link ma jakieś modemy na kabel koncentryczny?

Nie ma opcji aby wymienić twój modem od operatora. Musi pozostać abyś miał dostęp do internetu.

Dziękuję za pomoc. Muszę kombinować aby połączyć kablem

Jest jeszcze opcja aby za modemem UPC postawić jakiegoś TP-linka jako router bezprzewodowy i skonfigurować most bezprzewodowy z WR743ND.

udałoby się to zrobić z tl-wr543g

Udało by się, niestety WR543g ma radio w standardzie 802.11g i maksymalnie 18-20Mb/s na nim osiągniesz a łącze internetowe masz chyba szybsze?

szybsze. 60Mb/s ale spróbuję chociaż czy się da.

Przede wszystkim sprawdź widoczność adresu fizycznego w DHCP Clients WR543g z amplitunera.

Witam,
za modemem postawiłem wr543g i połączyłem mostem z wr743nd.
Poniżej printscreen z wireless statistics wr543g, widać na nim telefon, PC, oraz wr743nd z tym że nie zgadzają się pierwsze dwa znaki adresu mac bo ma A0 a wyświetla B2.

w DHCP Clients wr543g widzę tylko, PC, laptopa i telefon.
Na modemie UPC w klientach widzę (jak na zdjeciu)

laptop, pc oraz telefon łączą się tym przypadku bezprzewodowo z wr543g. Amplituner, blueray pokazują MAC mostu z tym że jak wyżej nie zgadzają się pierwsze dwa znaki. Czemu wr743nd zmienia mac?
Czy może być tak że trzeba przekierować porty na modemie lub moście?

Trochę za bardzo zamotałeś w tym poście. Łączysz modem UPC do WAN TP-linka
Adres IP TP-Link ->192.168.1.1, konfiguracja AP Ruter i do tej sieci łączysz WR743ND a do niego amplituner i komputer. Wtedy dajesz screen-a z DHCP Client.