Konfiguracja tl-wr543g

pojawia się jak na zdjęciu, a powinien mieć 74:5E:1C:30:43:85

Adres IP 192.168.0.103 masz przypisane na stałe to amplitunera?

nie, na amplitunerze jest dhcp załączone, sam go przydziela, wszystko co mi się podłączy do mostu, widnieje jako static ip address, i nie zawsze te urządzenia są widoczne na głównym routerze, jak robiłem printscreena to dodatkowo do mostu podłączony był telefon - na głównym routerze nie było go widać.

Amplituner masz kablowo podłączony do TP-Linka?

tak, co mogę jeszcze powiedzieć to że internet działa na amplitunerze, stacje internetowe działają, jest problem z siecią.

Dziwne że cały czas występuje maskowanie adresu fizycznego przez WR743ND u siebie testowałem na WDR4300 i właśnie WR743 czego nie zauważyłem. Jedyne co mi przychodzi do głowy do instalacja Garoyle na WR743ND i konfiguracja mostu bezprzewodowego


i

Prawdopodobnie różne marki urządzeń wprowadzają taką różnice w konfiguracji.

A którą wersję tego Garoyle zainstalować bo jest mnóstwo różnych plików do pobrania?

Zgodną z twoją wersją routera
Zakładam że masz wersję sprzętową v2

Wgrałem oprogramowanie Gargoyle, skonfigurowałem jak w poradniku jednak żadne z urządzeń nie umie teraz pobrać IP mimo włączonego DHCP, co może być tego przyczyną?
Dodatkowo po jakimś czasie router nie nadaje już sygnału "internetu", nie można się z nim połączyć, jakby nadaje sygnał bo na laptopie widnieje jako siła sygnału doskonała ale tylko lokalnie, internet nie działa. Nie mogę się też do niego zalogować o ile chwilę wcześniej mogłem (192.168.0.254), nawet jak połączę go kablem z laptopem, również nie mogę się zalogować.
Można jeszcze coś zmienić w konfiguracji. Nie rozumiem dlaczego nagle przestaje nadawać "internet" i nie można się do niego zalogować. :frowning:

Skąd mam wiedzieć jak skonfigurowałeś router? Może jakiś obrazek z konfiguracji mostu?

Moja konfiguracja

Szerokość kanału ustaw na 20MHz. Jeśli się kablowo połączysz z routerem masz dostęp do internetu czy tylko problem występuje po wifi ?

po kablu też nie ma internetu (jest w pewnym momencie zanika, uruchomię ponownie router i wraca bo po jakimś czasie znowu zanika). Żadne z urządzeń nie potrafi też pobrać IP mimo włączonego dhcp.

Spróbuj dopisać adresację ręcznie do karty sieciowej .

jak przywrócić poprzedni firmware po wgraniu gargoyle?

Czy zbyt duża ilość połączeń bezprzewodowych może mieć wpływ na to że są problemy z wykryciem amplitunera? tzn komp łączy mi się bezprzewodowo z modemem, modem łączy się bezprzewodowo z mostem i dopiero do mostu kablem podłączony jest amplituner?

To nie ma wpływu na wykrywalność amplitunera. Problem jest na tyku modem UPC i TP-link. Jak sam widzisz modem UPC nie rozpoznaje amplitunera pod swoim mac-iem,

A Tp link ma jakieś modemy na kabel koncentryczny?

Nie ma opcji aby wymienić twój modem od operatora. Musi pozostać abyś miał dostęp do internetu.