Konfiguracja sieci domowej routerów tp-linków z huawei

Witam,
zmieniam dostawcę na plusa z routerem huawei B315s-22. Chcę od niego kablem podpiąć jeden modem, do którego będzie podłączony telewizor, drukarka i komputery i drugi router chcę połączyć przez wi-fi żeby zwiększyć zasięg routeru huawei.
Do dyspozycji mam 2 routery tp-link (TL-MR3420 i TD-W8968)
Jakbym mógł prosić o pokierowanie który z tp-linków w które miejsce i jak je poprawnie skonfigurować, bo niestety samemu mi się nie udało tego przeskoczyć.

Przez wifi nie podepniesz żadnego z tych dwóch routerów, kablowo konfiguracja jako AP dla W8968 ta sama zasada wyłączenie DHCP i zmiana adresu IP.

zgadzam się
ale ja bym zrobił inaczej, tj.
1a) po pierwsze TD-W8968 w charakterze routera Ethernet (bo zasady działania konfiguracji jako AP 90% zwykłych użytkowników nie ogarnia)
1b) w dalszej kolejności oczywiście można go przełączyć do pracy jako AP
2) po drugie to co jest niewykonalne na fabrycznym sofcie (repeater) można zrobić na alternatywnym - tu np. można użyć TL-MR3420 (UWAGA - jaka wersja sprzętowa? jest ona BARDZO ważne) +soft gargoyle 1.6.0.3 by obsy


screenshoty dla punktu 1a)

tyle chodziłem, a i tak złego kupiłem ;/ ale chyba skuszę się na drugi wariant, dzięki za podpowiedź

Bardzo łatwo można uszkodzić router wgrywając nieodpowiednie oprogramowanie. Osobiście oddał by tego tp-linka i kupił jakiś wzmacniacz WA850RE czy WA860RE

a wystarczyło zapytać tutaj przed zakupem…
o ile uzyskanie AP + switcha z (niemal) dowolnego routera jest zasadniczo dość banalne
to jednak pozostałe konfiguracje zwykle muszą być przewidziane przez producenta (lub musi być spełnione trochę dodatkowych warunków - w tym istnienie alternatywnego oprogramowania + chęć nauki czegoś więcej niż samych podstaw)