Konfiguracja Sapido GR297N + dwa AP TP LINK TL-WA901ND

Konfiguracja Sapido GR297N + dwa AP TP LINK TL-WA901ND zwiekszyć sasieg wifi
witam. chciałem zwiększyć zasięg sieci wifi w budynku doprowadzajac kabel i mam problem.
Routerem Sapido GR297N z podłączonym T-Mobile i uruchomionym własnym wifi
podpiąłem lanem dwa AP TL-WA901ND w trybie Acces Point i niestety komputer np łaczy się z ale AP wifi nie daje interentu lub komputer nie chce połaczyć się z danym AP.
pytania:

  1. co dokoladnie wpisac w obu AP TP- linka aby dzialały oba bez konfliktów z routerem i samymi sobą?
  2. czy jest możliwe wpisanie w Sapido ( routerze) oraz 2 dodatkowych AP Tp linka to samo SSID?
    prosze o pilną pomoc.

Jakie mają owe TP linki adresy Lan ? Czy wyłączyłeś DHCP na tych TP linkach . Tutaj proszę poradnik Router bezprzewodowy jako AP - punkt dostępowy

  1. czy jest możliwe wpisanie w Sapido ( routerze) oraz 2 dodatkowych AP Tp linka to samo SSID?

Tak jest możliwa taka konfiguracja tzn. żeby była widoczna jedna sieć . Lecz należy pamiętać żeby oddalić od siebie kanały wifi tzn np jak ten pierwszy jest na 3 kanale to następnego daj na 7 . Najlepiej sprawdzić zaszumienie jakie występuje na kanałach ( zakłócenia od innych sieci wifi ) programem Inssider .

słuchajcie rada jest jedna:
rotuer z wbudowanym modem jesli ma wlaczony dhcp najlepiej ustawic np:
192.168.1.1 255.255.255.0
DHCP tak
zakres 192.168.1.1 - 192.168.1.200
brama 192.168.1.1
wifi jesli ma, to włączyć ustawic
nazwa SSID XXX
najlepiej wpa2mixed
hasło np: 1234
kanał: 1

  1. acces point właczony po lan z routerem głownym
    wyłaczyć dhcp
    po kolei numery spoza puli dhcp
    czyli 192.168.1.250
    wifi
    brama 192.168.1.1
    maska 255.255.255.0
    nazwa sieci SSID: XXX
    najlepiej wpa2mixed
    hasło to samo : 1234
    kanał: 5

nastepny acces point
2. acces point właczony po lan z routerem głownym
wyłaczyć dhcp
po kolei numery spoza puli dhcp
czyli 192.168.1.249
brama 192.168.1.1
maska 255.255.255.0
wifi
nazwa sieci SSID: XXX
najlepiej wpa2mixed
hasło to samo : 1234
kanał: 10

na górze numery sa przykładowe ale jak ktos tak skonfiguruje bedzie działać.
generalnie rozstawiac kanały wifi aby sie nie zachodziły na siebie i wpisac je wtryb stały nie auto...
mozna to zbadać nawet telefonem gsm rozbiac pomiary sieci i zajetosci kanałów....
kazdy acces point powienien byc spoza puli adresów IP przydzielanych automatycznie przez rotuer.
ale jak wlączymy sie lanem na bank wylapiemy go w naszej sieci jesli znamy jego numer. jak zapomnielismy skanujemy siec ipscanem
pozdrawiam i dziekuję za naprowadzenie mnie w częsci przez ten portal na sposób konfiguracji. do reszty niestety doszedlem sam.
licze że nastepne odpowiedzi bedą wygladały w taki sposób jak opisałem.
pozdrawiam
Marcin S.