Konfiguracja routera

Panowie,
potrzebuje pomocy, mam problem z routerem TL-WDR3600, firmware: 3.14.1 Build 141022 Rel.33470n
Problem polega na tym, ze co jakis czas zawiesza sie, uzywam obu pasm 2,4 oraz 5GHz, mam podpieta drukarke HP do print serwera.
Co jakis czas router traci jedno z pasm, czasami brak jets w ogole dostepu do internetu, a w przypadku checi wydruku na drukarce zawsze wyglada to tak ze przy probie wydruku drukarka drukuje kilka linijek karty i sie wiesza (musze zrobic calkowity restart routera) i wtedy idzie wydruk bezproblemowo. W czy moze byc problem, zaczyna mnie to irytowac bo niby router nie za tani a jakies problemu non stop wystepuja.

Sprawdzałeś dostępność aktualizacji na stronie producenta? Kablowo też występują problemy z dostępem do internetu? Pokaż jakieś obrazki z diagnostyki sieci -

http://www.tp-link.com.pl/resources/software/TL-WDR3600_V1_150302.zip proszę zaktualizować oprogramowanie.

OK, zauwazylem dzisiaj ze wyszlo nowe oprogramowanie, postaram sie je zaktualiowac moze pomoze, choc chcialem tego uniknac aby wszystkiego od nowa nie ustawiac w routerze. Kwestia dostepu, uzywam routera tzn jest podlacczony do 2 laptopow, 2 telefony i pada ogolnie wszedzie, na kablu nie sprawdzalem poniewaz nie uzywam takiego polaczenia, wiec nawet ciezko stwierdzic, ale potestuje

Warto sprawdzić stabilność połączenia kablowego. Radio, a właściwie eter, może być zaszumiony.

no tak, ale ja nie widze wtedy w laptopie czy telefonie w ogole mojej sieci, mam ustawione dwie: 2.4 i 5 i jest roznie, czasami w ogole nie ma, czasami tylko jedna, a ze uzywam w telefonie np tylko 5GHz wiec telefon w ogole nie widzi netu, musze restart zrobic i wszystko wraca do normy

Zrób aktualizację w pierwszej kolejności.

Witam ponownie
ciagne dalej temat, zmienilem firmware na 3.14.1 Build 150302 Rel.70490n
zrobilem calkowity reset i dalej to samo, nie dziala prawidlowo drukarka, tzn. w programie ja widze, jednak w momencie proby wydruku albo wydrukuje z kilka linijek na stronie i staje albo kompletnie nic nie idzie. Jak wylacze i wlacze router to po zalogowaniu sie do sieci zaczyna drukowac bez problemu, tak jakby cos sie "zapelnialo" i wymagal router resetu. Jakis pomysl co mozna z tym zrobic?

Witam,
jakoś niestety nie uzyskałem pomocy, więc sprobowalem sam go rozwiazac.
Zmienilem na firmware Gargoyle i problem calkowicie zniknac, lacze nie jest przerywane, drukarka dziala bezproblemowa poprzez DeskJet.
W zwiazku z tym ma ktos moze sprawdzony program na Androida do obslugi i mozliwosci wydruku na drukarce podlaczonej przez USB do routera? Probowalem PrintBot, jednak cos nie chce dzialac, ma ktos cos sprawdzone i bez problemu?

Działa z oryginalnym oprogramowaniem. Z Gargoyle nie testowałem.

hmm zainstalowalem ale zadna opcje nie znajduje mojej drukarki, zadna opcja nie pasuje do drukarki podlaczonej przez usb do routera, nie wykrywa mi drukarki

Tak jak powiedziałem, testowałem z oprogramowaniem firmowym a nie alternatywnym.
Może warto zapytać tutaj -
http://eko.one.pl/forum/index.php