Konfiguracja routera TL-WR841N

Witam.
Mam następujący problem.
Od dobrych paru godzin męczę się ze skonfigurowaniem tego routera TP-LINK TL-WR841N. Moje łącze to 300mb/s pobieranie i 300mb/s wysyłanie. Moim dostawcą internetu jest WTK ( rejonowy dostawca, kablówka winogradzka) Robiłem tak jak jest na instrukcji , najpierw z płyty , nie udało się , więc zrobiłem drugim sposobem poprzez wpisanie w przeglądarkę mojego adresu IP ale tam pojawił się następujący błąd. Na moim starym routerze Adres IP wykrywał "Dynamiczne IP" tak jak jest zalecane przez mojego dostawce internetu, więc instaluje ten nowy router z zaznaczeniem opcji "Dynamiczne IP" niby wszystko było dobrze , nic się nie działo i nie miałem dostępu do internetu. W związku z tym użyłem opcji "wykryj" i tu ku mojemu zdziwieniu wykryło adres IP "Statyczne IP". Tam trzeba uzupełniać tabelę:
Adres IP
Maska
Brama
Dns...
Nie mam pojęcia co tam wpisywać żeby było dobrze, nic co było podane w internecie nie działa. Nie jestem zbyt dobry jeśli chodzi o komputery ale myślę że z waszą pomocą jakoś dam radę.
Proszę o pomoc i z góry dzięki !!

Regulamin pkt. 1.10. Proszę poprawić. CHACA

Brak podstawowych informacji w temacie o dostawcy internetu i jego sprzęcie -

Próbowałeś sklonować adres MAC z poprzedniego routera na obecny? Zakładka network - mac clone.

Tak robiłem to już wciąż nie działa , nawet próbowałem zmienić adres IP Lan i maske też nic

Przy podłączeniu samego komputera internet działa?

opisz dokładniej co to za łącze i jak dociera do Ciebie.
Kolejna sprawa to max dla WR841 to 100Mbit/s więcej nie da rady przez brak switcha gigabitowego.

Nie działa, na pozór wszystko jest okej tylko nie ma połączenia z netem

Nie piszemy postu pod postem, proszę używać guzika "Modyfikuj" - Administrator

[quote="Heinz, post:5, topic:7252"]Cytat: Administrator w Dzisiaj o 18:19:01
Brak podstawowych informacji w temacie o dostawcy internetu i jego sprzęcie -


opisz dokładniej co to za łącze i jak dociera do Ciebie.[/quote]
na to czekamy...

Napisałem że kablówka / model napisałem internet dociera z serwerowni w piwnicy skrętką do mieszkania. Tak jak pisałem nie znam się zbytnio na tym więc nie wiem co mam jeszcze napisać

Jeżeli kablówka to raczej kabel koncentryczny niż skrętka!? Masz jakiś modem od dostawcy w mieszkaniu?

Jeżeli sklonowanie adresu mac nie pomaga to podaj do operatora adres mac WR-a. Czy aby na pewno prędkość twojego łącza to 300Mbps? Nie zawsze sygnał dociera poprzez koncentryk. U mnie w kablówce sygnał rozprowadzany jest przy pomocy skrętki.

Umiesz zrobić tak żeby ten internet zadziałał?
Daj wynik z komendy IPCONFIG /ALL jak masz dostęp do internetu.

Napisałem już że internet nie działa i nie ma możliwości połączenia się z nim.
Tak 300mb/s tak podaje kablówka
Nie mam modemu tylko na wejście gniazdkowe jest.

Wiec podłacz router ustawiony na dynamiczne IP i zadzwoń do dostawcy aby przypisał Ci to urządzenie.
Rozumiem że jesteś nowym użytkownikiem tej sieci. Trochę dziwne ze operator zainstalował ale nie uruchomił łącza.

Nie jestem nowym użytkownikiem, bo już dosyć długo mam u nich internet, tak jak pisałem na starym ruterze chodzi wszystko na Dynamicznym od ponad roku. Po prostu jak konfiguruje ten nowy router na dynamicznym to nie wyszukuje adresu Ip bramki maski dns wszystko jest 0.0.0.0.0

Więc czytaj ze zrozumieniem.[quote="Heinz, post:11, topic:7252"]Umiesz zrobić tak żeby ten internet zadziałał?[/quote]
Podłącz istniejący router. Daj screen z zakładki status tego routera. Jaki jest powód wymiany starego na nowy?

Stary ruter jest po prostu już stary i czasem muli strasznie i ma łącze do 20 mb/s a ten nowy jest szybszy

W zakładce Network - Mac Clone wprowadź adres mac 00-19-66-32-BA-62.
Konfiguracja WAN jako Dynamic IP.
Najpierw wszystko ustaw i zapisz a następnie uruchom ponownie router odłączając i podłączając zasilanie.

Ale to w tym nowym routerze tak ?

Oczywiście.

Działa, stary wielkie dzięki !! Tylko powiedz mi jeszcze czy jest opcja żeby ten internet działał z prędkością 300mb/s?