Konfiguracja QoS pod gry

Witam wszystkich, jestem nowy :).
Posiadam internet stacjonarny 6mb/s dzielony na 3 komputery od T-mobile.

Mój problem polega na tym, że gdy gram w gry online, a jak ktoś z domowników na dwóch kolejnych komputerach włączy film na youtubie to mam duży ping.
Czytałem, że konfiguracja QoS pomaga w takim przypadku, ale nie umiem tego skonfigurować. Szukałem w google jak to skonfigurować, lecz w moim przypadku jest nieco inaczej. Mój router to Tp-Link TD-W8961ND taki o:

A tutaj screen z ustawień QoS mojego routera:

Mógłby ktoś napisać co mam wpisać w tych ustawieniach, by osiągnąć mój cel? :). Dodam, że nic nigdy tam nie przestawiałem więc wszystkie ip czy inne tego typu rzeczy powinny być standardowe.

Na tym routerze podziału pasma nie zrobisz.

Aha, dzięki. Czyli te QoS w moim routerze nic nie pomoże?

Możesz ustawić priorytety ale tylko dla danej aplikacji w sieci Aplication ale i tak nie będzie to typowe QoS ponieważ procesor jest zbyt słaby w tym routerze.
Dobrym rozwiązaniem będzie dokupienie routera z możliwością wgrania czegoś alternatywnego np. TP-Link WR740N lub WR841N i tam zrobienie podziału na QoS - działa bardzo dobrze.

Rozumiem, że chodzi po prostu o wymianę tego mojego na któryś z tych dwóch?

Nie, te które podałem to routery bez modemu ADSL ale za to z większymi możliwościami konfiguracyjnymi szczególnie z alternatywnym oprogramowanie (Gargoyle) -


Twój TD-W8961ND zostaje a dokupić musisz drugi router na którym zrobisz podział łącza czy co tam sobie zażyczysz,

Ok, dzięki. Mógłbyś mi jeszcze podać jakiś model routera z adsl, który ma możliwość podziału QoS?

Dobrze spisuje się TP-link W8970 -

Dzięki jeszcze raz za pomoc :).