Konfiguracja dwóch routerów - problem z wifi

W Netgearze masz możliwość dodania DNS-ów do DHCP routera? Sieć na Pentagramie zabezpieczona jest tylko hasłem? Adresy IP są rożne na tych routerach?

W ustawieniach NETGEAR odnośnie DNS mam tylko to co załączyłem na obrazku.
Sieć jest zabezpieczona. Routery mają różne IP.
Sam przydzieliłem Pentagramowi nowe IP ponieważ domyślnie miał je ustawione spoza zakresu ustawionego na NETGEAR.
Dodałem router podrzędny w ustawianiach LAN'u tego nadrzędnego.

Chodziło mi o DHCP nie DDNS, prawdopodobnie będzie to w LAN IP Setup.

Tego wątku nie bardzo rozumiem? Gdzie dodałeś? Możesz dać obrazek z ipconfig /all kiedy łączysz się bezprzewodowo z Pentagramem.

W ustawieniach Netgear'a w zakładce LAN SETUP, dodaję ip i mac urządzeń które mają dostęp do sieci.

Adres IP Netgeara to 192.168.0.222 ?
Tutaj dopisz DNS-y np. 8.8.8.8 i 8.8.4.4 lub adresy serwerów swojego dostawcy internetu.

Tak, to adres netgeara.
Wpisać te dns'y identyczne na każdym komputerze?

Wystarczy wpisać na głównym routerze, potem SAVE i reboot głównego routera. Jeżeli nie poskutkuje spróbuj dopisać do karty sieciowej w polu z DNS-ami - sprawdź czy to coś zmienić. Możesz zrobić także test:

daj info który z pingów nie działa.

Zmieniłem wartości w polach dla protokołu ipv4, dla v6 nie przyjmuje.
Brak ping dla DNS.

Moja sieć bezprzewodowa na Pentagramie nazywa się DOM4, zauważyłem że gdy łapie internet to łączy się jako DOM4 2.
Tylko dlaczego po kablu wszytko ładnie działa, bez zmian, a bezprzewodowo sie wysypuje.

Ustawiasz tylko dla IPv4. Co z pingami?

Żaden z nich odpowiada. Są nieosiągalne.

Kablowo masz połączenie? Pingi odpowiadają?

Kablowo wszystkie odpowiadają. Po wifi żaden.

To bardzo dziwna jest ta adresacja którą podałeś (ipconfig) jesteś 100% pewny że to połączenie było z Pentagramem?

Zrobiłem jeszcze raz dla pewności.

No to daj ping 192.168.0.222 i ping 8.8.8.8?

Adres IP pentagram-a jaki masz? Odpowiada na ping?

Odpowiada.

Wyłącz całkowicie DHCP reservation, potem SAVE i uruchom ponownie routery.