Konfiguracja cisco(epc3008) i tp link(tl-r402m)

Twój model TP-linka TL-R402m nie posiada dostępu bezprzewodowego więc?
Kwestia zabezpieczenia dostępu do konfiguracji to System Tools ->Password.

Moglby mi ktoś rozpisać (krok po kroku) jak skonfigurowac to wifi,bo niektórych opcji tam nie mogę znalezc

Kolego jeszcze raz napisz o jakie wifi ci chodz? tp link(tl-r402m) nie posiada na wyposażeniu dostępu bezprzewodowego.

to do czego ten router ?na jaki sprzet wymienić?

To już trzeba było się wcześniej dopytać (przed zakupem). Moja propozycja to WR740N lub WR841 od TP-linka.
Ogólnie router służy do tego aby z jednego publicznego IP rozdzielić internet na kilka komputerów. U ciebie na R402m tylko kablowo można to zrobić.

kolezanka mi kupila i tlumaczylem jej,ze ma byc z WIFI !!!
odezwe się jutro

Tak to jest z tymi babami :wink: Pozdrawiam!

mam ten WR740N
i tam jak zaznaczyłem region i wpisałem nazwe siecie to wyskoczylo reboot ocb panowie ?

Chodzi o ponownie uruchomienie aby konfiguracja zapisała się na stałe w pamięci routera.

dalem już raz i znowu to samo

Zrób całą konfiguracje tak jak chcesz i potem na końcu daj reboot. Wszystkie zmiany muszą być tak potwierdzone.

na końcu jak wpisuje haslo to jest komunikat ,ze stare haslo jest niepoprawne (daje admin admin)

Zmieniałeś to hasło wcześniej? Zrób reset do fabrycznych i ponownie skonfiguruj.

nie zmieniałem hasla,tak myslalem żeby reset zrobic

Może przeczytaj czy wpisujesz w odpowiednie tabele :wink:

Admin wielkie dzięki za pomoc!dziala :smiley:
za 1 razem jak się laczylem przez wifi to wpisałem haslo i tez nie chciało polaczyc,
zaskoczylo dopiero wtedy gdy wcisnelem ten przycisk na routerze,
teraz laczy już automatycznie,patrzylem we wlasciwosciach to jest prawidłowy klucz,
wiec chyba siec jest zabezpieczona
a co do routera to jak go dam do mebla za szybe to nie osłabi to zasiegu ?

Nie powinno mieć wpływu. Chyba że masz jakieś pancerne szyby w mieszkaniu :wink:

ok a gasic to nieraz,czy niech caly czas chodzi ?

Routery są zaprojektowane do ciągłej pracy więc nie ma potrzeby, No chyba że chcesz zaoszczędzić te 5-7zł na energii elektrycznej.

ok wszystko wiem thx pozdro !!!
temat do zamkniecia 8)