Kłopoty z routerem

Siema, z góry przepraszam, jeśli w złym dziale założyłem temat :slight_smile:
Posiadam router tl-wr740n i gdy podłącze do sieci za pomocą WIFI 2 laptopy i telefon, następuje przeciążenie sieci i sieć się rozłącza, widać to, bo gdy wejdę na ip, to pokazuje mi nowy czas pracy routera. Co trzeba zrobić w tym wypadku?:wink:

Która to wersja sprzętowa routera? O jakiej prędkości łącza mówimy? Sprawdź czy masz dostępna jakąś aktualizację dla twojego routera na stronie producenta.

ver 4.27 prędkość łącza jest bliżej nie określona, bo ma służyć w akademiku, a tu internet jest około 50mb/s według speedtestu

Sprawdź dostępność aktualizacji w pierwszej kolejności.

na stronie tp-link'a są 3 aktualizacje, najnowsza z 15 stycznia 2015 roku...

Czyli mam zaktualizować do najnowszej wersji? Czy jest tu na forum gdzieś poradnik, jak to zrobić ?


aktualizujesz do najnowszej wersji i sprawdzasz co się będzie działo ze stabilnością.

zaktualizowałem, niestety, problem nadal występuje.. wystarczyło, że miałem laptopa na kablu i telefon na wifi..

Ustaw testowo 802.11b+g dla radia (potem Save i reboot) i sprawdź czy jest stabilniej. Może to mieć negatywny wpływ na prędkość internetu ale szukamy winnego.

niestety to samo, na moje oko, to chyba jest jakaś wada fizyczna, o ile może taka występować..

Ostatnie co mogę doradzić to wymiana zasilacza na 12V/1A lub 1,5A lub 2A i sprawdzenie czy coś się poprawiło. Jeżeli nie wygląda na uszkodzenie routera.

mam jakiś 5v od switcha z tp-link'a chyba za słaby ?

w google znalazłem, że ktoś miał podobny problem i pomogła instalacja innego oprogramowania niż tp-linka, co o tym sądzisz ?

Można wgrać na ten router alternatywny soft Gargoyle. Instalacja:

oraz do pobrania soft tutaj:
http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/gargoyle-1.6.2.2-ar71xx-tl-wr740n-v4-squashfs-factory.bin

a mnie interesuje jaki masz smartfon opisany w tym przypadku ^
większość ludzi z podobnymi problemami się nie przyznaje co ma, a wydaje sikę, że dotyczy to tylko pewnej puli modeli

huawei honor 4x :wink: