Jakie oprogramowanie i po co mi to?

Witam
To mój pierwszy post tutaj i trochę przewrotne pytanie - Jakie oprogramowanie i po co mi to? Posiadam router Archer C2 i zastanawiam się czy zmienić mu oprogramowanie, jeśli tak to na jakie i co w ten sposób zyskam? Będę wdzięczny za jakieś wskazówki bo nic podobnego na tym forum nie znalazłem :-\

Jeśli router wystarcza Ci do tego co ma robić to lepiej nie zmieniaj.
Alternatywne Firmware ( Openwrt) pozwala na stosowanie inych trybów pracy WiFi ( np jako klient) oraz uruchamianie niektórych aplikacji ( np klient torrent).

OK. Może mi wystarczy to co mam ale z drugiej strony zastanawiałem się czy mogę coś zyskać. A z ludzkiej zachłanności właściwie zastanawiałem się czy można jeszcze coś poprawić :wink: Np czy jest technicznie możliwe rozszerzenie kanałów pracy Wi-Fi na 2,4 GHz bo w okolicy całe pasmo szczelnie wypełnione.

Co do kanałw na wifi dla 2,4GHz to na alternatywie jest to samo co na oficjalnym. Zatłoczenia nie zmienisz.

Też potwierdzę słowa kolegi Heinz-a. Jeżeli nie potrzebujesz funkcji typu serwer VPN, monitor sieci, watch dog itp. to pozostań przy oryginale

Dziękuję za odpowiedzi. Muszę to przemyśleć :stuck_out_tongue: Mam jednak jeszcze inne pytanie. Czy istnieje możliwość spolszczenia menu w Archer C2? Jak dotąd występuje ono tylko w wersji ang. Pewnie ułatwiłoby to konfigurację kilku funkcji.

Nie ma takiej możliwości, chyba że producent zdecyduje się na ten krok w którejś z kolejnych aktualizacji.