Jaki router by odbierał i wzmacniał sygnał oraz dzielił łącze?

Witam!
Mieszkamy w 5 w domu i router z UPC jest na parterze, na 1 piętrze zasięg często jest słaby bądź nawet całkiem zanika.
Na neta składamy się wszyscy co miesiąc więc dość uciążliwe jest jak ktoś coś ściąga bądź ogląda i inni właściwie nie mogą z neta korzystać.
Szukamy więc routera który byśmy mogli wstawić na górę jako wzmacniacz sygnału - jednak musiałby on odbierać neta bezprzewodowo i również bezprzewodowo go udostępniać, i w dodatku na nim podzielić łącze dla każdego podłączonego urządzenia po równo.
Polecicie jakiś niedrogi model z takimi opcjami i dość łatwą konfiguracją QoS?

Na jednym routerze będzie ciężko o stabilność .Ponieważ na jednym radiu będzie musiał odebrać i przekazać pakiety.To samo tyczy sie reapatera. Dlatego moja propozycja to dwa routery jeden w trybie klienta ,a drugi w trybie AP.
Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

To załatwi każdy wzmacniacz/repeater

i w dodatku na nim podzielić łącze dla każdego podłączonego urządzenia po równo.
Tego nie robi się na wzmacniaczu (urządzeniu pośredniczącym) tylko na routerze brzegowym przez który przechodzi cały ruch z sieci do internetu (podłączone są wszystkie komputery/hosty w sieci).

Myślałem nad boosterem i z niego do routera kablem i potem z routera po wi fi do wszystkich z podziałem ale obawiałem się że przez takie podawanie sygnału na około jakość sygnału będzie kiepska. Ale skoro piszecie że takie rozwiązanie będzie lepsze to ok :slight_smile:
to byle jaki booster i załóżmy tp-wr740n będzie ok?

O jakiej prędkości łącza mówimy?

Jaką masz prędkość łącza ?

100Mb/s mieszka nas 5 ale 4 komputery
Proszę pisac zgodnie przedrostki nie mb tylko Mb/s . Poprawiłem Wojtek2803

100Mb/s takie masz łącze ? Czy tyle widzisz że Ci pokazuje w ikonie systemowej ?. Wybacz że pytam ,ale do 100 Mb/s WR740N się nie nadaje . Musi byc router z portem gigowym 1Gb/s.

mamy 100Mb/s, powinno być 120 ale coś tam się nanosi czy ki drut i jest 100 :o
to jaki inny polecacie? też nie drogi jakiś poproszę z łatwym ustawieniem podziału łącza
edit:
TL-WR1042ND będzie ok? :smiley:

Widzę że cały czas po taniości idziesz. Jak już to WR1043NDv2 lub v3 z szybkim procesorem i możliwością podziału łącza na tyle komputerów.
Słabszy procesor w WR1042ND nie podoła zadaniu podziału łącza na tyle komputerów.
Wtedy konfiguracja podziału łącza -