Jaki modem pod NETIE

Pewnie masz cyfrową linię po dialogu więc potrzebujesz modem/router który wspiera annex B lub jeśli przeszedłeś na VDSL potrzebujesz modemu VDSLowego. Czy masz jakieś urządzenie które tam działa?

Posiadam tylko modem dostarczony od neti :frowning: działa ale łacze się zrywa słaby zasięg.

Co to za model urządzenia?

Co do modelu netiaspot-1B taki jak w załaczniku lub
http://www.netia.pl/oferta-dom/netia-spot.html

teraz poszło

Dzwoń do operatora z tymi zerwaniami bo jeżeli to wina linii telefonicznej to żaden router nie da rady. Co do zasięgu to jest kilka sposobów -

Rozumiem iż nie mam czym zastąpić tego rutera choćbym chciał?

Nie odpowiedziałeś na podstawowe pytanie jaka to linia analogowa czy cyfrowa i w jakiej technologi masz dostarczony ten internet? Pokaż jakieś parametry z synchronizacji NS-a.

Za bardzo nie wiem jak to wszystko sprawdzić :slight_smile: ?

Szybkość połączenia: 12.48 Mbps Downstream / 1.02 Mbps Upstream czy o to chodziło?

Sprawdź na umowie albo dzwoń do swojego dostawcy jeżeli tam nie znajdziesz takich informacji.
Parametry linii powinny być w konfiguracji NS-a w zakładce Połączenie z internetem ->WAN DSL.
PRZYKŁAD:

Zakładam że wiesz jak zalogować się do NS-a jako administrator!?

Pokaż jeszcze zakładkę Statystyki z tego WAN-a z dokładnymi parametrami synchronizacji.

Ja tu widzę ADSL w opcji 10/1 Mbps.
Dialog działał na Annex B i powinieneś szukać urządzenia które taki annex obsługuje.
W przypadku TP-Linka każde urządzenie ADSL które będzie miało w modelu literkę B

Tak domyśliłem się że z anex-b, a może jakiś konkretny w miarę dobry ruter z kontrolą rodzicielską. ?

Moja propozycja to TP-Link W8970B - tylko tak jak powiedziałem. Słaba linia może mieć wpływ na stabilność działania każdego urządzenia.

Tak szukałem takiego tylko na rynku polskim trudno dostępne z anex-b :frowning:

Poszukaj popytaj, u dystrybutorów. Model występuje na polskiej stronie.

Dobra spróbuję, napisałem do trzech firm może któraś się odezwie.

Niestety po próbach kontaktu z dystrybutorami TP-LINK które znalazłem na oficjalnej stronie, nie było żadnego odzewu :(. Znalazłem inne firmy np. Acer które posiadają anex a i b tylko nie mam doświadczenia z ta firmą.