Jak w TD-W8970 ograniczyć prędkość

Witam
Podpowiedzcie mi jak w tym routerze mogę ograniczyć prędkość, chodzi mi o przyblokowanie ściągania z tym że najlepiej jak by się dało to dla wszystkich prędkość przydzielona, a np dla kompa z podanym adresem mac wyższa.

Aż tak wypasiony ten router nie jest ale coś możesz wykombinować -

Tak, to co podałeś to tyczy się wszystkich podłączonych czy jak ?

Masz opisane, zakres adresów IP.

OK, ale tak, jeśli sobie zrobię stały IP, rozumiem że musu być ustawiony w routerze, to wszystkie inne z dhcp będą działały jak ustalone ? Czy można zrobić że każdy z podłączających się kompów dostanie np. 256kb ?

Wszystkie adresy z puli będą miały obniżoną prędkość do wartości jaką zadałeś to chyba logiczne.

No tak, ale o wartość, czy konkretnie tyle ile ustalę, chodzi mi o to żeby nie było że 1 komp ma 1Mb, drugi 2, a trzeci np 0,5.
Ważne aby ten ze stałym IP miał bez ograniczeń.

W Line Type wpisujesz swój realny transfer jaki uzyskujesz na ADSL-u (upload/download). Ograniczenia ustawiasz (Add New) dla puli adresów, zakresu portów i przypisujesz konkretną prędkość. Wystarczy ustawić adres IP z poza tej puli (która wcześniej stworzyłeś) i będziesz miał pełną prędkość jaką zapisałeś w pierwszej tabelce.

A w tym routerze mogę zobaczyć jaki IP lub MAC ile w danej chwili pobiera, z jaką prędkością, albo ile już pobrał.
Ewentualnie czy jakoś to idzie kontrolować ? może jakimś programem.

Traffic Statistics w ostatniej zakładce System Tools

W routerach ADSL jest to raczej okrojone, popatrz sobie na Gargoyle jakie masz możliwości monitorowania sieci. Oczywiście nie na tym routerze tylko na czymś DSL-owym
.

Zauważyłem że jak podajesz zakładki do menu tego routera to się prawie żadne nie zgadzają, tak jak i teraz, u mnie nie ma w System Tools zakładki Traffic statistics.

Sprawdź dobrze, podaję pełną nazwę wyświetlaną w nagłówku danej zakładki. Prościej się nie da niestety :frowning:

Masz uaktywnioną funkcję Bandwidth Control?

Jet u mnie statistics, to będzie to.
Nie mam uaktywnionej Bandwidth Control.

Co za problem kliknąć i sprawdzić jaka jest cała nazwa?

A tu faktycznie dopiero po wejściu w Statistics, u góry w nagłówku pojawia się Traffic Statistics--LAN

Czyli jednak jest :wink:

Jest jest, moje niedopatrzenie.
Lece teraz do innego posta bo coś zauważyłem.