Jak skonfigurować 2 routery Archer C2 z routerem UPC Ubee?

Witam wszystkich,
od ponad doby zmagam się z podpięciem dwóch routerów Archer C2 do routera dostarczonego przez UPC- model Ubee evw3226.
W routerze Ubee wszystko działa jak trzeba. Wszystkie (4) porty LAN są zajęte- 2 kable ethernet idą do oddzielnych urządzeń (TV i jedne komp) i 2 do nowych routerów Archer C2 (do nich wpięte m.in. kompy). Gdy główny router wpinam do gniazd LAN w Archerach komputery "widzą się" w sieci domowej, lecz żaden z nich nie ma dostępu do internetu i w tej konfiguracji nie mam absolutnie żadnego dostępu do stron konfiguracyjnych obydwu Archerów jak i głównego routera UPC.
Sytuacja zmienia się, gdy wepnę kable od głównego routera do portów WAN w Archerach. W tym przypadku na wszystkich urządzeniach jest internet, na poszczególnych kompach mam dostęp do stron konfiguracyjnych sprzężonych z nimi routerów jak i do głównego routera UPC, ale urządzenia nie widzą się w sieci domowej.
Skończył mi się już pomysły jak to skonfigurować. Sprawdziłem z 10 różnych poradników, zarówno z tego forum, jak i z internetu. Bez rezultatu. Albo tracę możliwość dostępu do stron konfiguracyjnych routerów, albo wszystko przestaje działać i pozostaje twardy reset routera.

Z routera Archer nie wkleję screenów, bo nie mam do niego dostępu w tej konfiguracji...
Co zrobić, jakieś wskazówki, rady? Czy w ogóle można tak to wszystko podłączyć, żeby działał zarówno internet na wszystkich urządzeniach oraz, żeby te widziały się wzajemnie?
Pozdrawiam,
Bartas

Najłatwiej zrobić to aby całym internetem zarządzał Ubee.
odłącz od Ubee C2, zresetuj go i wejdź w konfigurację.
Menu Network - LAN zmień IP na 192.168.0.254 ( pod tym adresem będzie teraz strona konfiguracyjna)
W Menu DHCP zmień IP Bramy domyślnej na 192.168.0.1 oraz serwerów DNS na 192.168.0.1 lub 8.8.8.8
Zapisz ustawienia, podłącz portami LAN-LAN do Ubee i sprawdź czy działa.
Na drugim C2 ustawienia jak wyżej tylko zmień adres IP z 192.168.0.254 na 192.168.0.253

Heinz, mam prośbę- nie mogę z Twojego opisu wywnioskować co mam zmienić w pierwszym C2, bo jak rozumiem cały pierwszy akapit odnosi się do konfiguracji Ubee.
Jak napisałem wyżej, kiedy podepnę C2-ki portami LAN- nie mam nad nimi kontroli.
W Ubee natomiast nie znalazłem żadnej zakładki, gdzie mógłbym zmienić IP Bramy domyślnej, chyba, że ten punkt odnosi się już do konfigurowania C2.
Jak wrócę z pracy to będę dalej kombinował, choć wdzięczny bym był, gdybyś mógł mi to opisać jak przysłowiowej "krowie na rowie" :wink:

Kolega pisał, prościej chyba się nie da

Napisz dokładnie z czym masz problem?

Problem tkwi w tym, że przy połączeniu LAN-LAN między Ubee a jednym C2 nie mam możliwości konfiguracji C2. Mogę konfigurować tylko Ubee. Przy połączeniu LAN-WAN między Ubee a C2 mam możliwość konfigurowania i tego i tego.
Raz jeszcze:
Możliwe konfiguracje i dostępne operacje:
---- C2 (LAN)
Ubee(LAN) widzą się w sieci wszyscy, nikt nie ma internetu, nie mogę konfigurować NIC
---- C2 (LAN)

---- C2 (WAN)
Ubee(LAN) nikt się nie widzi, wszyscy mają internet, mogę konfigurować obydwa routery
---- C2 (WAN)

---- C2 (LAN) nikt się nie widzi, wszyscy mają internet, mogę konfigurować tylko Ubee
Ubee(LAN)
---- C2 (WAN) nikt się nie widzi, wszyscy mają internet, mogę konfigurować obydwa routery
Oczywiście pod pojęciem możliwości konfigurowania obydwu routerów, mam na myśli oddzielne PC podpięte pod jednego C2 i Ubee (nie mogę konfigurować obydwu C2 z poziomu jednego PC).

EDIT:
zapomniałem napisać, że jeśli odłączę C2 od Ubee i zostawię go połączonego portem LAN/ WAN z PC to również nie mam możliwości konfigurowania C2.

Komputer łączysz do portu LAN na C2, dostęp do internetu nie jest ci wtedy potrzebny.

kolego, powtórzę:
"jeśli odłączę C2 od Ubee i zostawię go połączonego portem LAN / WAN z PC to również nie mam możliwości konfigurowania C2."

Odłącz od Ubee archera C2, zresetuj Archera i wejdź w konfigurację.
Menu Network - LAN zmień IP na 192.168.0.254 ( pod tym adresem będzie teraz strona konfiguracyjna czyli http://192.168.0.254/)
W Menu DHCP zmień IP Bramy domyślnej na 192.168.0.1 oraz serwerów DNS na 192.168.0.1 lub 8.8.8.8
Zapisz ustawienia, podłącz portami LAN-LAN do Ubee i sprawdź czy działa.
Zacznij jeszcze raz to samo.
Konfiguracja tylko jednego C2. Jak zadziała to zrób konfigurację drugiego tylko nie wpisuj mu IP 192.168.0.254 tylko 192.168.0.253
Tu nie ma jak tego prościej opisać. Jeśli nie działa to:
Podaj IP strony konfiguracyjnej ubee
Podłącz komputer pod ubee i sprawdź czy jest dostęp do internetu. Wrzuć na forum wynik z ipconfig/all
Podłącz komputer pod C2 i sprawdź czy jest dostęp do internetu. Wrzuć na forum wynik z ipconfig/all

Heinz, jak odłączę Archera od Ubee (zostawiając podpięty PC portem LAN) to nie mam dostępu do strony konfiguracyjnej Archera. Nie mam dostępu do niczego- tego nie mogę przeskoczyć.
Próbuję przez tplinklogin.net ; http://192.168.0.17 (adres C2 na Ubee) oraz 192.168.100.1 jako, że C2 jest odpięty od Ubee, więc PC widzi go jako podstawową (pierwszą) bramę / przekaźnik.

Reset C2 do ustawień fabrycznych (przycisk na obudowie) po czym sprawdź jaki adres dostaniesz z DHCP routera - polecenie ipconfig /all (karta ethernet) -


Adres bramy będzie adresem routera. Podłączenie tylko kablowo C2/LAN do komputera.

Odłącz Archera od Ubee.
Zresetuj Archera przyciskiem z tyłu.
Podłącz komputer kablem LAN do portu LAN.
Sprawdź czy komputer ma ustawione automatyczne pobieranie adresów IP i otrzymał adres IP z serwera DHCP Archera ( użyj polecenia ipconfig /all )
Wejdź na stronę konfiguracyjną http://192.168.0.1/
reszta opisana wyżej.
Napisz z czym masz problem.

Odłączam C2 od Ubee. Resetuje C2 przyciskiem na obudowie (przytrzymuje ok 8s.) Zostaje C2 podłączone do PC portem LAN.

Tak więc problem mam z wejściem na stronę konfiguracyjną Archera C2 podłączonego do PC portem LAN.

Wyczysc historię przeglądarki i ponownie zaloguj się na router .

heh, tak się przejąłem wszystkimi innymi problemami, które mogą wystąpić, że zapomniałem o takiej błahostce jak wyczyszczenie historii...
Jednego C2 już ustawiłem. Działa.
Zaraz siadam do drugiego, spróbuję poustawiać i jak wszystko zadziała porozdaję wam punkty.

Czasem zapomina sie o tak blachej rzeczy.
Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Ustawione i wszystko działa jak należy.
Winę za brak możliwości połączenia się z routerem ponosi niewyczyszczona historia przeglądarki.
Sposób skonfigurowania routerów wg Heinz'a sprawdził się w 100%.
Dziękuję uprzejmie Panowie za pomoc i zaangażowanie.