Internet z UPC a router TL-WR2543ND

Witam
Posiadam internet z UPC Fiber Power 250 Mb/s wraz ze sprzętem CISCO EPC 3208 oraz router 450Mbps Dual-Band Wireless N Gigabit Router TL-WR2543ND. Wiele razy sprawdzałem szybkość łącza. Najwyższy wynik jaki otrzymałem to: prędkość pobierania 124.81 Mb/s i prędkość wysyłania 19.78 Mb/s. ping 20 ms.
Kombinowałem z routerem, ale nie za bardzo mi idzie. Może jakieś wskazówki, aby móc choć w przybliżeniu otrzymać oczekiwaną szybkość łącza.
Pozdrawiam

Chcesz na tym sprzęcie osiągnąć 250Mbit/s przez WiFi?

Nie. Ale po kablu może, może?

Teraz zobaczyłem tabelę przepustowości WAN-LAN i ten model poprostu więcej nie da rady ze względu na zastosowany procesor.


Zostaje wymiana na router który obsłuży większą szybkość.

Czyli rozumiem, że jak zamienię np na ten : TL-WR1042ND to powinienem po kablu zbliżyć się do 250?

Dokładnie, jednak polecił bym coś nowszego, np WR1043ND w wersji 2 lub 3. Mają one sprzętowy NAT przez co obsługują prędkości ponad 800Mbit.

Też brał bym WR1042NDv2 lub v3, sprzęt nowocześniejszy i wydajniejszy.

Zdecydowałem się na TP-LINK TL-WDR4300 Dwuzakresowy router 750Mbps USB. Czy to dobry wybór?

Nie jest zły ale ma zdecydowanie słabszy zasięg na WiFi od WR1043ND czy dwupasmowego C5/C7

Zasięg na WiFi ni potrzebuję większy niż 4 - 5 metrów, a to chyba "styknie".

Powinno wystarczyć. Miałem go dość długi czas i w mieszkaniu ~50m2 nie było miejsc bez sygnału.