Internet radiowy problem z routerem

Witam, posiadam internet radiowy, kupiłem nowy router (tp link tl wr740n) i problem wygląda następująco. Internet działał po kablu na komputerze a nie działa przez wifi, siec znajduje a jak się z nią połaczem to działająły wszystkie urządzenia wifi a nie działał po kablu.
Druga sprawa ip komputera po sprawdzeniu poprzez "ipconfig" to: 192.168.10.1, gdy wpisuje te dane w przeglądarce to otwiera się strona mikrotik routeros... próbowałem restartowac router jak i zmieniać ip w komputerze. Po zmianie ip dało się zalogować do routera przez to domyślne ip, probowalem go konfigurować ale wtedy internet na komputerze był i co chwile znikał a wifi znajdywało ale jak się połączyło to np. na telefonie był pełny sygnał ale internet nie działał.

WR740N jest podłączony przez WAN czy LAN?

lan

To musisz wyłączyć na nim DHCP i skonfigurować jako AP -

Problem w tym, ze nie moge zalogowac sie do routera gdyż ip mojego komputera to 192.168.10.1

Co za problem odłączyć kabel z internetem? Do konfiguracji routera nie potrzebujesz dostępu do internetu. Możliwe że będziesz musiał na chwilę wyłączyć TP-linka aby dostać adresację z jego DHCP.
Jeżeli adres bramy internetowej (mikrotika) to 192.168.10.1 adres LAN-owy na TP-linku ustaw na 192.168.10.200 i takiego używaj do logowania się po podłączeniu kabla internetowego. Pamiętaj o wyłączeniu DHCP.

Wielkie dzięki ;D Wszystko śmiga, mam nadzieje, że na stale.

Testuj przez jakiś czas, daj znać czy jest stabilnie. W razie problemów zapraszamy ponownie do nas na forum.