Internet od sasiada przez Tp Linka Wr 841n/nd v5 działał i przestał działać?

Dodam od razu , że jestem zielony w routerach .
Sąsiad ma sieć wi fi z routera przy oknie z tp ja mieszkam jakieś 200 metrów od niego . Po w graniu gargoyle i konfiguracji sygnał jego sieci mam 65 procent i wszystko działało ekstra przez miesiąc i nagle klops . Czasem musiałem wchodzić w mój router w konfiguracje i powtórnie wyszukać sieć i zapisać zmiany i znowu działo , hasło mam od niego i nie zostało zmienione Dziś próbowałem na drugim routerze Tl -Mr 3420 i na nim tez nie chce sieć złapać choć ją widzi doskonale . Nie wiem co mogło się stać bo wszystko było dotąd dobrze i sygnał i hasło takie same , chyba że źle konfiguruje ? Proszę o poradę co mogę źle robić . Pozdrawiam ....

Możliwe że ktoś utworzył po drodze swoją sieć WiFi na waszym kanale. Spróbujcie zmienić kanał nadawania WiFi.
Najlepiej przejdź się po tej drodze 200m i telefonem z WiFiAnalyzer przeskanuj jakie sieci WiFi nadają i czy są wolne kanały.

Przy 200m i urządzeniach w zabudowie plus zakłócenia (o czym pisał Heinz) takie rozwiązanie ma prawo "kuleć". Dla tego rozwiązania powinno stosować się anteny zewnętrzne lub urządzenia w obudowie CPE -

Ale cały czas to świetnie pracowało i nagle lipa mieszkamy w odrębnej odległości od mieszkańców . Może jeszcze raz zainstaluje gargoyle na tym routerze no chyba że coś sąsiad w swoim routerze po zmieniał :-\ czy macie jakiś skreen lub linka do prawidłowej konfiguracji w mojej sytuacjii ?

Właśnie śmigało, zakłócenia nie muszą pochodzić od innych sieci ale od urządzeń elektrycznych podłączonych w domu/mieszkaniu. Zrób pomiary inSSIDer-em lub tak jak pisał Heinz. Bez tych danych trudno coś powiedzieć. Dla mnie takie wykonanie sieci z antenami w budynkach na 200m może stwarzać problemy.

To musze wam zrobic skreny jak ja mam to zrobione , bo przed chwila wyszedlem na podworko z samsungiem galaksy 3 i polaczylem sie przez wifi i otwiera bez problemu strony

Im więcej informacji tym lepiej. Choć tak jak powiedziałem koncepcja doboru sprzętu jest błędna i może generować właśnie takie niestabilności.

Ja rozumiem wasze obiekcje i bardzo bym chciał , żeby mi to znowu działało . Może po prostu coś źle konfiguruje , bo dziś nawet jak zrobiłem ponowna konfiguracje to mieli i mieli i nie chce zapisać zmian na koniec, a skreny mam takie...

Wydaje mi się że coś się zmieniło z konfiguracją zabezpieczeń bo poszedłem z komputerem pod dom i przez zabezpieczenie wpa2 peersonal ask nie chciał mi się komputer połaczyć tylko jak zmieniłem na tryb szyfrowania tkip to mi się połączył więc pewnie router swój też źle konfiguruje skoro komputer na dworze się łączy jak w skrenie poniżej

Po całym dniu walki i nerw zmieniłem na konfiguracje na most bezprzewodowy i zadziałało Zobaczcie czy dobrze ze skrenu ?

Zaczęło Ci to działać tylko dlatego że został zmieniony adres IP urządzenia.
Jesli byś chciał go jako DHCP bezprzewodowo to musisz zmienić Adres IP urządzenia na np 192.168.2.1

Ale teraz będzie już dobrze ? Tak moge zostawić , bo działa net bezproblemowo ?