Instalacja Gargoyle na WR1043ND

Nie wiem czy można tu odpowiadać i zadawać pytania więc proszę o usunięcie jeżeli popełniłem błąd. Rozumiem że do routera TL1043ND jest tylko jedna wersja (do V1). Ja mam wersję V1.6 . Chciałbym się upewnić że mogę instalować Gargoyle-a u siebie.
Aha - czytałem w necie ze router do którego wgrywany jest Gorgoyle powinien być podpięty do netu. Jak więc robić poprawnie?

Tak wersję traktujemy jako v1 - bo nie ma innych.

Jakoś nie słyszałem o tym, chyba że aktualizację ciągniesz z internetu np. przez konsolę, tutaj pobierasz plik z serwera i wrzucasz tak jak jest to opisane wyżej.

Jeszce jedno - w jakiej kolejności instalować te pliczki? Oraz czy oba czy tylko jeden z dwóch? Wg mnie najpierw factory a potem sysupgrade ale wolę mieć pewność niż nowy router.

Instalujesz tylko factory.
sysupgrade - to aktualizacja do wcześniej istniejącej instalacji na routerze, po prostu wyższa wersja.

Ok Gargoyle stoi. Ale jest problem. Udało mi się wbić, zmieniłem tylko żeby sieć nie była 192.168.1.1 tylko 192.168.2.1 i nie chce ze mną gadać. W sensie nie mogę wejść w konfigurację. Jest jakiś inny adres do konfiga?

Adresację dostajesz na kartę z DHCP? Czy masz coś na stałe wpisane?

Przez DHCP - nic na stałe nie podawałem.
Dodam że internet działa prawidłowo.

Ipconfig:
 Sufiks DNS konkretnego połączenia : lan
 Adres IPv6 połączenia lokalnego . : fe80::a5f5:8162:294c:ade8%18
 Adres IPv4. . . . . . . . . . . . . : 192.168.2.244
 Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
 Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.2.1

Sprawdź co masz w tej adresacji (ipconfig /all) brama jest adresem routera. Spróbuj ponownie uruchomić router. Jeżeli nie zadziała to:

Ok - restart pomógł. Proste pytanie na koniec - jak zdalnie połączyć się z routerem (chodzi o zdalny dostęp do konfiguracji - zdalny dostęp do panelu)?

Zakładka System i Dostęp do routera - tam masz całą konfigurację.

Tak, tak - to wiem. Chodzi mi po jakim adresie mogę zdalnie wejść do konfiguracji.

Taki jak masz na WAN-ie routera o ile jest adresem publicznym.

Rozumiem - dziękuję za wszelaką pomoc.
A dobra to jeszcze spytam :slight_smile: - w jaki sposób w Gargulcu działa print server? Drukarkę da się odnaleźć jako sieciową czy istnieje taki program jak TP-Linka?

Poszukaj gdzieś tu jest temat o print serwerze na openwrt. Drukarkę udostępniasz na routerze i instalujesz przez system bez żadnych aplikacji (dodaj drukarkę).

Zrobione. Dziękuję jeszcze raz.