Filezilla server nie łączy się po zewnętrznym IP

Trudno mi powiedzieć jak masz skonfigurowany sam serwer. Możliwe że masz tam gdzieś jakieś ograniczenia ustawione. Musi działać lokalnie aby mógł być widoczny na zewnątrz. Na pewno nie jest to wina routera a ni jego konfiguracji. Szukaj w systemie lub samej aplikacji.

A może ktoś by się podjął pomocy za pomocą pulpitu zdalnego?

Osobiście nie pomagam w taki sposób. Kolega miał problemy po takiej ingerencji i oskarżenia że ukradł i rozpowszechniał komuś dane. Więc zapraszam tutaj na forum. Może daj jakieś obrazki z konfiguracji twojego serwera FTP.

Poniżej przesyłam obrazki z konfiguracji:

  • W passive mode zrób default.
  • Masz utworzone jakieś konto dla serwera i przypisane jakieś zasoby (folder)?
    Wpisz na tym komputerze gdzie masz serwer ftp://localhost i sprawdź czy odezwie się serwer. Powinno pojawić się okno logowania.

Zrobiłem i wyświetla się okno logowania.

Jak masz jakiś komputer w tej samej sieci to wpisz ftp://192.168.0.100 (zakładam że taki adres ma twój komputer z FTP-em) i sprawdź czy też się odzywa serwer.

Niestety, serwer się nie odzywa.

Możesz ping-ować adres serwera z innego komputera w sieci? Adres masz ustawiony na sztywno w karcie sieciowej? Jak wygląda DHCP na Tp-linku?

Pingować je mogę.
Adres ip pobierany autom. w karcie sieciowej
A w tp-linku dhcp zakresu od 192.168.0.100 do 192.168.0.199
A w adres reservation mac mojego kompa i przypisany mu adres 192.168.0.100

Zrób inaczej bez rezerwacji adres na komputerze ustaw na sztywno z poza puli DHCP routera np.
IP: 192.168.0.200
Maska 255.255.255.0
brama 192.168.0.1
i DNS: 8.8.8.8 i 8.8.4.4
Sprawdź po zmianie ping i dostęp lokalny ftp://192.168.0.200 z innego komputera.

Ważne: Co masz jeszcze w zakładce Wireless Advanced routera?

A gdzie to jest? Ja nie mam chyba takiej zakładki.
Ping jest, ale nie widzi serwera.

To daj wszystkie zakładki po kolei które masz pod Wireless
Łączysz się z routerem bezprzewodowo z tego co widzę?

Tak, bezprzewodowo z racji, że to laptop.

Daj jeszcze obrazek ze statusu routera. Interesuje mnie sama góra z modelem i wersją firmware-a.

Wedle życzenia ;).

  • jaką masz wersję sprzętową na naklejce?

Na naklejce obok kodu kreskowego mam v2.24 a na statusie v5

Spróbuj po kablu połączenia komputera (serwera) z routerem. Wygląda że masz gdzieś izolację klientów w sieci włączoną zwykle jest to w Wireless Settings ale twoje oprogramowanie chyba tego nie posiada (enable ap isolation)