Filezilla server nie łączy się po zewnętrznym IP

A gdzie to jest? Ja nie mam chyba takiej zakładki.
Ping jest, ale nie widzi serwera.

To daj wszystkie zakładki po kolei które masz pod Wireless
Łączysz się z routerem bezprzewodowo z tego co widzę?

Tak, bezprzewodowo z racji, że to laptop.

Daj jeszcze obrazek ze statusu routera. Interesuje mnie sama góra z modelem i wersją firmware-a.

Wedle życzenia ;).

  • jaką masz wersję sprzętową na naklejce?

Na naklejce obok kodu kreskowego mam v2.24 a na statusie v5

Spróbuj po kablu połączenia komputera (serwera) z routerem. Wygląda że masz gdzieś izolację klientów w sieci włączoną zwykle jest to w Wireless Settings ale twoje oprogramowanie chyba tego nie posiada (enable ap isolation)

A która to poprawna wersja sprzętu (2.24 czy 5)?

Tą która masz na naklejce. Wyższe wersje miały Wireless Advanced. Możliwe że coś jest kombinowane z oprogramowaniem.

Wgram najnowszą wersję z strony tp-linka, ale to później.
Oba komputery pingują a nie ma dostępu do serwera.

Tak jak powiedziałem nie widać hostów w sieci lokalnej. Może wystarczy reset do fabrycznych i ponowna konfiguracja. Osobiście sprawdził bym kablowo to dużo nam wyjaśni.

Ja połączyłem kablowo się z routerem.

Warto to zrobić na dwóch komputerach. Bo wygląda że radio blokuje sieć lokalną (izolacja hostów).

Teraz oba komputery są połączone z routerem kablowo i pingują a dostepu do serwera nie ma.

Na ftp://localhost masz dostęp? Teraz jeszcze kwestia firewall-a systemowego (zapora sieciowa) i programu antywirusowego jeżeli takowy posiadasz na serwerze.

Na localhost mam dostęp. W zaporze win jest dodany filzezilla server a avast chyba nie blokuje tego.

Wyłącz Avasta i zapore w windowsie. Tak na chwilę. i spróbuj jeszcze raz.

Dla pewności zrób jeszcze inaczej. Nadaj komputerom podłączonym kablowo do TP-linka adresację ręcznie. Oczywiście nie będziesz miał dostępu do internetu ale komputery powinny widzieć się w sieci (sprawdź ping). Spróbuj dla testu wyłączyć też w Panelu sterowania Zaporę sieciową.
Serwer:
IP 192.168.100.1
maska 255.255.255.0
Komputer
IP 192.168.100.2
maska 255.255.255.0
p.s. Widzę Heniu że szybszy byłeś - pozdrawiam

Wyłączyłem zaporę i avasta i się połączyłem lokalnia a zewn ip juz nie.