Dziwny problem

Witam Pierwszy raz na forum,

Posiadam dziwny problem z którym nie umiem sobie poradzić.
Mianowicie.. Posiadam router TP LINK TL-WR841N a w drugim pokoju repeater TP LINK TLWA854RE. (Zasadniczo, sygnał z routera pokrywa całe mieszkanie, ale mam w dużym pokoju telewizor Samsunga, który ma tragiczne WiFI, i łapie tylko, gdy bezpośrednio przy nim jest repeater).
Problem pojawił się jakiś czas temu.. mianowicie, gdy zaczynam korzystać z unternetu w telewizorze (połączonym przez repeater) ogólnie zaczynają się dziwne rzeczy z netem.. ping pomiędzy komputerem a routerem skacze do kilku tysięcy.. zaczyna gubić pakiety.. i ogólnie, korzystanie z netu staje się niemożliwe.. albo..bardzo uciążliwe.. np. w czasie oglądania filmu (VOD) na telewizorze, ciężko jest korzystać jednocześnie z internetu na komputerze.. Tak jakby repeater generował jakiś konflikt w routerze.. Ale tylko w chwili, gdy łącze jest obciążane za pośrednictwem właśnie repetera (Gdy go nie używam, wszystko jest ok.. możecie coś doradzić? Problem jest mega irytujący

O jakiej prędkości łącza mówimy? Jaki masz poziom sygnału na wzmacniaczu z głównego routera? Zrób pomiar sygnału w okolicach repeater zobaczymy jaki masz zakłócenia -


Sprawdź czy TV nie nadaje przypadkiem swojej sieci bezprzewodowej (np, directTV lub coś podobnego) a jeżeli tak to wyłącz to bo niepotrzebnie sieje zakłóceniami w eterze.

Witam,
Łącze ma 30MB. Na Speedtest. net gdy badam router wychodzi mi ok. 27 mb. W sumie nie wiem, jak z poziomu Windowsa zmienić połączenie pomiędzy routerem a repiterem (Oba mają taką samą nazwę, a gdy rozwijam dostępne sieci, widzę zawsze tylko jeden dostępny )
Jeden sygnał ma moc na poziomie 50 a drugi na poziomie 70 dBm (A nawet ciut lepiej).
Telewizor nie nadaje sygnału WiFI

Która to wersja sprzętowa wzmacniacza v1 czy v2? Możesz spróbować utworzyć nową sieć na wzmacniaczu wtedy będziesz wiedział z która siecią jesteś połączony (Extend Netwrok).

Jest to Ver: 1.1
Zasadniczo, nie chce zmieniać nazwy.. jest mi wygodniej, gdy widnieje to pod jedną nazwą..

Tu nie chodzi o twoją wygodę ale o sprawdzenie co jest powodem tego zachowania. Dlatego proszę o zmianę sieci na TP-Link-EXT na wzmacniaczu i wykonanie pomiarów. W przeciwnym wypadku nasze gadanie nie ma sensu bo opieram się tylko na twoich słowach a nie faktach/pomiarach.
Potem przestaw też urządzenia na nową sieć i testuj co będzie się działo.

Problem pojawia się bez względu na to, czy łączę się z internetem bezpośrednio z extenderem, czy też z routerem Wifi. (Mam na myśli połączenie komputera z internetem) .
Sieć zaczyna się wykładać, gdy zaczynam korzystać z internetu poprzez telewizor połączony z extenderem (Telewizor z routerem się nie łączy, bo nie widzi nawet sygnału)
W chwili, gdy zaczynam korzystać z netu w telewizorze, zaczyna padać jakość połączenia na komputerze.. czy to łącze się kompem przez router, czy też przez extenderem

Oczywiście, testowałem połączenia niezależnie.. osobno na routerze..i osobno na extenderze. (Zrzut w załączniku). NIe wiem.. może telewizor coś miesza..

Ograniczył bym też pasmo sieci bezprzewodowej do 20MHz może to mieć wpływ na prędkość sieci ale napewno poprawi stabilność.

Siedzę i kombinuję.. teraz z kanałami.. Zmieniłem kanał w routerze, i okazuje się, że automatycznie na ten sam kanał wskoczył repeater. Natomiast w opcjach repeatera rzeczywiście nie mogę znależć miejsca, gdzie mogłbym zmienić kanał.. zatem i router i repeater nadają na tym samym kanale, co samo w sobie może powodować zakłócenia (Przynajmniej, tak wszędzie piszą?:slight_smile: Wiecie, czy w tym rpeaterze TL-WA854RE da się zmienić kanał nadawania?

Repeater musi działać na tym samym kanale - taka technologia. Najważniejsze w tej konfiguracji jest to aby ustawić ręcznie kanał wifi na głównym routerze. Nie używaj opcji Auto

Heniu byłeś szybszy, do autora tematu czy czytałeś mój ostatni post?