Drukarka przez USB do WR842ND na Win10

Dobry wieczór.
Korzystam z routera WR842ND v1 (firmware 3.12.22). Mam podłączoną do niego drukarkę HP LJ 1320 przez port USB. Niestety TP-LINK-owy Printer Controler Utility nie działa pod Windows10 (po instalacji wyskakuje błąd niecałkowitej instalacji). Czy istnieje jakiś sposób by odnaleźć adres do portu USB, który mógłbym podać jako adres TCP/IP przy dodawaniu drukarki? Albo czy istnieje zamienny software do routera, który w opcjach Print Servera posiada trochę więcej możliwości niż START/STOP?
Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Sterowniki drukarki nie instalują się całkowicie w systemie?

Dzięki, sprawdzę ten software w pierwszej wolnej chwili.

Sterowniki drukarki nie instalują się całkowicie w systemie?
To nie tak. Podłączenie drukarki wygląda tak: Drukarka ---(kabel USB) ---> router ---(kabel sieciowy) ---> komputer Dotychczas (na Win7 Pro x64) wystarczyło zainstalować [b]TP-Link USB Printer Controller Utility[/b]. Niestety na Win10 (Pro x64) ten program nie instaluje się poprawnie - przy uruchomieniu pojawia się taki oto komunikat:

Ponowna instalacja (opcja Repair/całkowita reinstalacja) daje taki sam rezultat. Zastanawiam się po prostu, czy jest szansa znalezienia adresu portu USB w routerze, tak by można było dodać drukarkę na jeden z tych sposobów:

Mam nadzieję, że nie pozostanie mi czekanie, aż TP-Link dostosuje swój program do Win10. Nie mogę podłączyć drukarki bezpośrednio do komputera, ponieważ inne komputery u mnie w domu korzystają z niej wykorzystując TP-Link USB Printer Controller Utility przez WiFi.
Mam nadzieję, że rozjaśniłem nieco mój problem.
Pozdrawiam

U mnie na windows 10 poszło bez problemu tylko że ja mam router wdr4300 i windows 10 nie pro. Program sie zainstalował (z płytki dostarczonej z routerem, bo niestety na stronie producenta go nie ma) Zrobiłem wszystko po kolei jak na obrazkach pokazano i działa.

Witam,
inne pytanie jeśli pozwolicie, czy do tego routera przy użyciu standardowego rozdzielacza/huba USB można podłączyć więcej niż jedną drukarkę?

Zapraszam do kontaktu ze wsparciem technicznym bo nie testowałem tego typu rozwiązania a nie chcę wprowadzać w błąd. U mnie ze wskazaniem na nie.

Witam
Proszę o pomoc mam taki sam problem po przejściu z 7 na 10 wcześniej wszystko działało sprawie teraz mam komunikat o niekompletnej instalacji wszelkie metody zainstalowania print controlera zawodzą. Router Archer C20i. Na xp i 7 działa mam dwa komputery z 10 i nie działa.

Tak jak wyżej, proszę o kontakt ze wsparciem technicznym. Nie mamy tego urządzenie w swoich zasobach więc nie chcę wprowadzać w błąd.
Pozdrawiam Administrator

Witam może pomogę może nie, ale ja ten problem rozwiązałem tak. Zainstalowałem program USB printer controller w zgodności z Windows XP sp3 i teraz ważna sprawa trzeba zainstalować drukarkę w tej samej zgodności inaczej pojawi się taki komunikat. Pozdr

Witam.
U mnie TP-WR1042ND, ten sam problem. Znalazłem następujące rozwiązanie:

  • ściągnij instalkę USB Printer Controller, PPM włącz zgodność z Windows XP i zaznacz "Uruchom jako Administrator".
    Instalacja powinna przebiegać bez problemu.
    Na pulpicie zobaczysz skrót do programu. Teraz:
  • PPM na skrócie i to samo, zgodność z Windows XP oraz zaznacz "Uruchom jako Administrator".
    Po uruchomieniu programu ze skrótu, powinien odnaleźć router i podłączoną do niego drukarkę.
    Teraz kliknij w znalezioną w programie drukarkę i u góry "Connect for installing". Windows 10 powinien sam zainstalować sterowniki dostarczone z systemem.
    Pozostało już tylko ustawienie podłączonej do routera drukarki jako "Auto Connect": kliknij w drukarkę, następnie "Auto Connect for Printing", "Set Auto Connect Printer" i zaznacz swoją drukarkę jako urządzenie do automatycznego podłączania przy starcie programu.
    Pozdrawiam.