Drugi router do połączenia przez wifi

Witam , obecnie używam routera TL-WR1043ND, router jest zainstalowany na strychu z łączem kablowym, z wyjściem na komputer stacjonarny, oraz rejestrator cctv które znajdują się na pierwszym piętrze. Ponieważ z parterem mam połączenie tylko przez wifi którego minusem jest słaby zasięg (brak zasięgu przed domem) chciałbym zakupić i podłączyć drugi router z komunikacją z pierwszym przez wifi. Przy takiej konfiguracji miałbym lepszy zasięg na parterze oraz mógłbym podłączyć drukarkę która jest zainstalowana na parterze. Jaki router możecie polecić i czy zasada konfiguracji jest taka sama jak podawana przy innych routerach TP-LINKA na forum?

Polecił bym taki sam co masz czyli TP link TL-WR1043ND . Wtedy masz pewność że zadziała WDS.

Tutaj sobie jeszcze zerknij:

W moim przypadku odpadają niestety połączenia przewodowe, pozostaje więc połączenie z funkcją WDS. Mogę zakupić drugi taki sam z usb i podpiąć do niego drukarkę sieciową, czy zmniejszenie prędkości w tym przypadku będzie dotyczyło dwóch routerów czy tylko tego drugiego? łącząc się przez wifi mogę się logować zamiennie do pierwszego lub drugiego routera?

Albo WR743NDv2 w trybie mostu bezprzewodowego:

Fajnie jest instrukcja, tylko czy ten model występuje również w wersji z usb?

Nie ten model TP link WR743ND nie ma portu USB.

w takim razie czy podłączając drugi TL-WR1043ND można podłączyć w trybie mostu bezprzewodowego tak jak w WR743ND, jeżeli nie to jaką konfigurację sprzętową wybrać tak aby drugi router miał usb, ewentualnie czy głównym z linią może być ten WR743ND z podłączonym switchem a TL-WR1043ND przenieść na parter? Drukarka sieciowa ma być tylko jedna na parterze, druga może zostać na piętrze podłączona do peceta. Cena na sprzęt nie jest ważna, priorytetem jest sprawne działanie. Nie szukam konfiguracji innych producentów ponieważ cała rodzina i znajomi korzystają z TP-LINKA i jest dobrze. :slight_smile: