Dosyć duża sieć domowa. TP-LINK TL-WR841ND

Witam, mam pewien problem. Otóż mam sieć:
1 ROUTER - główny - TP-LINK_nadajnik - DHCP włączone - podłączona antena zewnętrzna wysyłająca sygnał 192.168.1.2
2 ROUTER - repeater - DHCP wyłączone - podłączona antena zewnętrzna odbierająca sygnał od TP-LINK_nadajnik.
Do tej pory wszystko działa, ale tylko wtedy gdy podłączę się kablem do routera numer 2 i wtedy internet jest. Potrzebuję teraz rozprowadzić ten internet kolejną anteną zewnętrzną, mam do dyspozycji router TP-LINK TL-WR841ND. Proszę o pomoc w konfiguracji.
Z góry dziękuję za zainteresowanie.

Co to za model urządzenia działające jako repeater? Moim zdaniem tryb repeater z anteną zewnętrzną to nie jest dobry pomysł!?

Jeśli ten router ma być repeaterem to on się nie nada w Twojej konfiguracji. On ma jedno radio z dwoma antenami w MIMO. Tutaj każda antena jednocześnie nadaje albo odbiera. Nie można tego ustawić tak że jedną antenę dasz na dach a drugą zostawisz w domu.

Mam router TL-WR743ND, który ma takie samo IP jak router główny, 192.168.1.2, następnie stworzyłem punkt dostępowy innym routerem który podłączony jest do routera nr.2 kablem i rozprowadza sieć anteną.
Router numer 2 ustawiłem jako Client i sam wziął sobie adres 192.168.1.2
Wszędzie wyłączyłem DHCP i przypisuje wszystko router nr.1, na razie działa, chociaż już było jedno zacięcie.

To nie możliwe aby w jednej sieci działy urządzenia o tej samej adresacji. Będziesz miał konflikt adresów.

Ustawiłem go jako klienta i sam zmienił adres ip na taki sam jak router główny

Jesteś pewien że mówisz o adresie IP a nie adresie bramy internetowej?

Tak jestem pewien, ale w takim razie od początku.
1 router główny - dobrze ustawiony, wszystko działa, ma antenę nadawczą, dhcp oczywiście włączone
-wifi
2 router - TP-LINK TL-WR743ND, antena odbierająca sygnał od routera nr.1, dhcp wyłączone
-kabel
3 router - TP-LINK TL-WR841ND, sygnał doprowadzony z routera nr.2 rozporowadza poprzez kolejną antenę zewnętrzną, dhcp wyłączone.
Jak to wszystko skonfigurować? Proszę o pomoc.

Daj może obrazki z konfiguracji urządzeń. [quote="niebieski1, post:8, topic:5581"]Tak jestem pewien, ale w takim razie od początku. 841
1 router główny - dobrze ustawiony, wszystko działa, ma antenę nadawczą, dhcp oczywiście włączone
-wifi
2 router - TP-LINK TL-WR743ND, antena odbierająca sygnał od routera nr.1, dhcp wyłączone
-kabel
3 router - TP-LINK TL-WR841ND, sygnał doprowadzony z routera nr.2 rozporowadza poprzez kolejną antenę zewnętrzną[/quote]
Założenie teoretycznie poprawne.

Tylko ja nie mogę się dostać do routera numer 2.. bo po zrobieniu reebot'a przypisał mi bramę 192.168.1.2 a to jest router główny.

Naprawdę nie wiem jak wygląda konfiguracja twojej sieci (dokładnie urządzeń). Gdzieś popełniłeś błąd w konfiguracji. Musisz zacząć od jakiegoś rysunku wraz z adresacją bo trudno mi coś więcej powiedzieć.
Przykład tak bym to zrobił:
Główny router - 192.168.1.1
DHCP 192.168.1.10 - 192.168.1.100
WR743ND (odbiornik) - 192.168.1.2 DHCP disable
WR841N nadajnik działa jako AP - 192.168.1.3 - DHCP - disable

a router nr.2 powinien być na liście aktywnych użytkowników dhcp routera nr.1 ? Chodzi o to, że jak wchodzę w listę, gdzie pokazuje kto ma jaki adres przypisany przez dhcp.

Adres powinien być ustawiony na stałe a nie z DHCP. Chyba że mylisz terminy i mówisz o Client Router (WISP). Tak jak mówię nie widzę tej konfiguracji.