D-Link DWR-116(Cyfrowy Polsat) + TL-WR841N

Witam wszystkich,
Posiadam router z Cyfrowego Polsatu, ma on podłączony modem, lecz ten router mam na piętrze, dlatego kupiłem
TP Linka TL-WR841N z myślą, by działał jak repeater. Adres IP mają inny, włączyłem WDS'a, znalazłem moją sieć, ustawiłem hasło... i nic.
Internetu oczywiście nie mam, gdy wypinguje router D-Link'a z komputera podłączonego TP Linkiem, mam coś takiego:
Sieć docelowa jest nieosiągalna.
Pytanie: Czy taka konfiguracja jest możliwa na tym routerze? Jeżeli nie na takim, to na jakim? Chciałbym, by router działał jako WiFi Extender, by po podpięciu urządzenia do komputera stacjonarnego otrzymywał on internet za pomocą WiFi z innego router'a.
Z góry dziękuję.

Wgraj na TP linka alternatywne Fv Gargoyle i konfiguracja jako most przekażnik.

Sprawdź jakość sygnału- moc.

#wojtek2803
Czy wgranie takiego softu spowoduje utratę gwarancji? Ten router mógłbym oddać, aczkolwiek wtedy mogliby mi go nie przyjąć. Da się zrobić backup takiego firmware'u?
#CHACA
Sygnał stabilny na poziomie ~25 dBm.

Teoretycznie- tak. Praktycznie- nie jeżeli chodzi o warunki gwarancji. Śmiało wgrywaj. W razie czego zawsze możesz wrócić do oryginalnego fw. Czego nie wiesz - pytaj.

Chciałbym jedynie zapytać czy zmiana takiego softu jest trudna i jakie są do tego programy, ostatnio miałem niemiły przypadek z Edimax'em, gdzie po aktualizacji soft'u najzwyczajniej nie wstał i jestem uprzedzony co do grzebania w Firmware'rze.
Chodzi o to, by w razie niepowodzenia mógłbym bardzo łatwo przywrócić wszystko stanu pierwotnego.

Jeżeli chodzi o TP-Linki jest to sprawa prosta. Podaj jeszcze jaka wersja sprzętowa "V"

Tutaj masz jak się robi upgrade:

I to co powyżej podaj nam wersję sprzętową urządzenia pod spodem bedzie pisać.

Na dobrą sprawę:

Robię backup mojego obecnego ustawienia
"Aktualizuję" oprogramowanie omówione przez Panów
Ustawiam wszystko, w razie czego przywracam backup i jest wszystko po staremu

Czy dobrze to zrozumiałem? Jeżeli nie tak przebiega proces instalacji i opcjonalnej "dezinstalacji", prosiłbym o nakierowanie mnie. Dziękuję za pomoc.

Podałem powyżej.

Dziękuje ślicznie Panom za pomoc, jeżeli temat nie pójdzie do zamknięcia to będę pisał o dalszych wygranych lub porażkach.

Podaj jaką masz wersję sprzętową podam ci linka do obrazu Gargoyle .

Wersja 9.0, taką mam na pudełku i na odwrocie urządzenia, jednak nigdzie takiej nie widzę

Wersji sprzętowej v9 Gargoyle nie obejmuje jeszcze :frowning: . Zatem pozostaje wymienić router na inny model . Możesz kupić lub tez wymienić na TP linka WR740 N i na niego rzucisz Gargoyle. Lub też obecny model wymienić na wersję v8. Jak widać rozwiązań jest kilka .

Dzięki za pomoc mimo wszystko, w takim razie router do wymiany.

W razie kontynuacji tematu proszę o kontakt na PW .