Czym zastapic wysluzonego WR-740N v4?

Witam
Chcialbym sie Was poradzic czym zastapic mojego WR-740N
Wymagania co do sprzetu wlasciwie niewielkie - port WAN i maksymalny mozliwy zasieg (musi byc conajmniej taki sam jak 740 - ale najchetniej zeby byl mocniejszy), do tego musi byc maksymalnie stabilny przy polaczeniu VPN.
Ostatnio tez duzo uzywam streamingu po WIFI (do kina domowego) i 740 czasami nie wyrabia...
Co do dodatkowych opcji jak USB czy 5 GHz czy tam inne wodotryski to niekoniecznie.

Sprzet ma miec jeszcze przyzwoita cene - nie musi to byc najnowszy model - wyglad skrzynki kompletnie jest mi obojetny.
Co polecacie ?

Następcę WR740N czyli WR841N.
Jeśli ja miał bym kupować to tylko WR1043ND.

Dziekuje za odpowiedz - wlasnie nad WR1043ND myslalem.
Tylko teraz pytanie odnosnieWR1043ND - widze za sa 2 wersje dostepne - w bialym pudelku (wyglada na starsze wydanie) i w nowoczesniejszym czarnym.
Czy jest jakas roznica miedzy nimi ? Jesli tak to ktory lepszy ?
Pozdrawiam

Oczywiście to dwie różne wersje sprzętowe, ciemna to nowsza wersja v2 z wydajniejszym procesorem i większą ilością pamięci wewnętrznej

Czyli isc w ciemna strone mocy.

Dziekuje - jak zakupie to podziele sie opinia w porownaniu do 740.

Pozdrawiam

Tak wiec zakupilem WR1083NR V2.1

Sila sygnalu taka sama jak poczciwej 740 ... szybkosc - wlasciwie nie testowalem ale wydaje sie lepsza :slight_smile: - i generalnie stabilniejsza.

A teraz pytanie techniczne - poniewaz router posiada 3 anteny - czy jest jakies specjalne ustawienie (katy miedzy antenami) zeby w jakis sposob poprawic sygnal ?

Podejrzewam ze nie :wink: - wiec pytanie nr.2 - czy moge jedna z anten zamontowac na przedluzonym kablu w jakims lepszym miejscu w domu ? Zakladam kabel koncentryczny (tylko wlasnie ilo omowy) o dlugosci ok. 5m zebym mogl antene zamontowac na korytarzu.

Jeżeli już to musisz zrobić to dla trzech anten. Pytanie, tylko w jakim celu. Dodatkowy spadek sygnalu.

Anteny służą do uzyskania większej prędkość w sieci (system MIMO) a nie większego zasięgu.

Robisz to na własną odpowiedzialność bo podłączając jedną inną antenę czy zmieniając znacznie jej położenie zakłócasz działanie systemu MIMO co może wpłynąć negatywnie na stabilność działania routera a w skrajnych przypadkach może nawet uszkodzić radio w routerze.
Sposoby na zwiększenie zasięgu w sieci bezprzewodowej -

No to zastaja mi wedrowki z routerem po domu ...

Nie bardzo rozumiem, masz podane możliwości rozszerzenia sieci bezprzewodowej w linku który podałem.

Tak - dokladnie mozliwosci wiele - watek juz dawno czytalem - oczywiscie kazda z nich wiaze sie z dodatkowymi inwestycjami - no oprocz bridge bo moge postawic poczciwca 740 ..... ale po co szybki router glowny jak bridge bedzie wolny ......

Wiec opcja jeden - przeniesienie routera wydaje sie najrozsadniejsza w moim wypadku.

Musisz poszukać sobie lepszego miejsca, niestety routery SOHO (użytek domowy) mają słabszą moc nadawania niż kiedyś a wiąże się to ze szkodliwością częstotliwości 2,4GHz czy 5GHz. Jak by nie patrząc jest to promieniowanie mikrofalowe które w dużych ilościach jest niebezpieczne. Moc nadawania routerów ograniczono do 100mW w paśmie 2,4GHz.
Trzeba też pamiętać że komunikacja jest dwukierunkowa i dużo zleży od radia w komputerze, telefonie czy tablecie.

Dziekuje za odpowiedzi. Faktycznie WI-FI w moim laptopie nie jest powalajacej jakosci, juz telefon ma lepszy sygnal.

Ale zeby juz nie ciagnac watku, bo chyba temat wyczerpany.

Reasumujac TL-WR1043ND - to dobry router - choc mocy wcale nie ma wiekszej jak poczciwa 740'stka (ale to juz wyjasnil nasz Administrator) - generalnie polecam.