Czy WDR4300 wyciągnie 100 Mbit ? - pytanie o wydajność routera

Witam,
Mam wspomniany WDR4300, na nim Gargoyle 1.7.1 i ostatnio zmieniłem łącze internetowe, teraz mam mieć 100Mbit od Vectry.
Wykonując test prędkości do serwerów samej Vectry (aby zbytnio nie przekłamać wyników) osiągam jedynie 83 Mbit, gdy tymczasem będąc podłączonym bezpośrednio (tzn. z pominięciem Tplinka) do modemu kablowego operatora wynik daje 97 Mbit
Router/modem operatora działa w trybie bridge tzn. nie używa funkcji routera, wystawiając mi publiczny IP
Mam więc pytanie, czy taka znaczna różnica prędkości łącza wynika z małej wydajności Tplinka ? Czy może są jakieś access listy na konkretny zakres IP u operatora ? (bo tplink dostaje adres z innej puli niż mój pecet podłączony bezpośrednio, a już nie chciałem bawić się w klonowanie mac-a)
A może przyczyna leży po stronie samego Gargoyle i np. wgranie oryginalnego FW Tplinka rozwiąże problem ?
Ktoś coś wie ?

Twoje Gargoyle to wersja testowa więc może być jeszcze w wielu miejscach niedopracowana.
To co ci powiem to na oryginalnym oprogramowaniu powinna być taka wydajność WAN/LAN

A te dane to wyrażone w czym ? Mbit ?
W sumie nie boli mnie jakoś ten niższy transfer ale chciałem wiedzieć zanim będę cisnąć serwis Vectry :wink:
Aha, łącze się po kablu rzecz jasna, nie po wifi...
Dzięki za info.

Oczywiście że Mbps, tylko tak jak mówiłem twoja wersja Gargoyle jest testowa/eksperymentalna.

Ale to aż tak bardzo upośledzony jest ten BB że z deklarowanej 940 (z tabeli) spada do zaledwie 83 ?
No chyba że czegoś nie rozumiem...

Deklarowane dla oryginalnego oprogramowania przez producenta. Nie wiem co twórcy Gargoyle tam zaimplementowali!?

Spróbuj zainstalować wersję LuCI Chaos Calmer RC3 tam prędkość WAN/LAN została poprawiona. Barrier Breaker miał jakiś błąd w tym.

Jakoś nie leży mi ten LuCi, Gargoyle na moje potrzeby jest odpowiednio przejrzysty....
Ale poszedłem na skróty i zainstalowałem wersje 1.7.2 - i problem się rozwiązał :wink:

najwyraźniej 1.7.1 miał jakiś problem, teraz mam DL jak przy bezpośrednim połączeniu do modemu kablowego.

Czyli wydajność WAN/LAN wróciła do normy?

czy do normy to nie wiem (nie sprawdzałem na większym łączu tzn. w segmencie lanu) , ale na pewno działa na moim łączu internetowym tak jak powinno
dzięki za info.