Czy ja dobrze kupiłem?

Witam
Posiadam TP LINK1 TD-W8950ND. Jest to moje wifi które działa na piętrze w domu.
Chciałem zrobić wifi aby działało również na parterze więc zakupiłem TP LINK2 TL-WR843ND
Teraz tak:
1TPlinka czyli tego głównego nie chce ruszać. Na parterze chce podpiąć do gniazka Tplinka 2 czyli tego ktorego dopiero co kupilem.
Jak skonfigurować ten AccesPoint, aby TL z dołu rozsyłał dalej sieć wifi z góry z TPlinka1? Czy to się tak da?
Jeżeli tak to jak? Jak to wszystko mam skonfigurować?
Wchodziłe m tplinklogin.net ale tam po przejsciu quick wyskakuje ze final ale nic dalej sie nie dzieje. Na telefonie widze 2 wifi ale tylko z TPlink1 mam internet.
HELP, jeżeli ktoś umie i wie co i jak mogę nawet zapłacić.

Rozumiem ze TP Linki łączysz po lanie (kablu ) jeśli tak to konfiguracja AP wygląda tak:

instrukcję masz już podlinkowaną, a ja jeszcze dodam 3 grosze

  1. odpowiedź na pytanie "Czy ja dobrze kupiłem?" brzmi: tak, choć do twoich potrzeb wystarczyłby jakiś prostszy model
  2. przełącznik ROUTER/WISP powinien być w pozycji ROUTER
    (choć w trakcie konfiguracji można go wyłączyć programowo w sekcji "Working Mode" przez zaznaczenie pozycji "Control the system mode by software")

nie będziesz mógł używać tplinklogin.net gdy chcesz używać tego sprzętu w trybie AccessPointa
więc proponuję do pierwszej konfiguracji skorzystać z adresu:
http://192.168.0.1/
a po zmianie IP np. na 192.168.1.250 (tak jak w podlinkowanym przykładzie) oraz restarcie, bo samo zapisanie ustawień to za mało! aby zmiany zostały wprowadzone w życie musi zostać wykonany restart (System Tools->Reboot->Reboot)
będziesz korzystał z adresu
http://192.168.1.250/
(zakładam, że twój TD-W8950ND jest skonfigurowany pod standartowym adresem 192.168.1.1)
4) nie powinieneś także używać "quick setup" lecz skonfigurować urządzenie ręcznie tak jak jest opisane w linku podanym przez @wojtek2803

"Rozumiem ze TP Linki łączysz po lanie (kablu ) jeśli tak to konfiguracja AP wygląda tak


właśnie nie chcę po kablu.

chce żeby było tak

po prostu ten TPlink2 ma za zadanie dalej rozprowadzać wifi, czy to możliwe czy lepiej kupić coś innego? TPlink1 łączy się z pc za pomocą kabla. TPlink2 łączy się z TPLINK1 tylko przez wifi - da się tak?

na obrazku nie napisałeś który jest który
zakładam, że
tplink1=TD-W8950ND
a tplink2=TL-WR843ND
czyli tak jak pisałeś wcześniej
da się, choć w tym wypadku jednak kupiłeś nie to co potrzebujesz…
powinieneś kupić repeater
ale… jeszcze nic straconego
możesz

  1. skonfigurować go do pracy w trybie WISP co da Ci dostęp do internetu w zasięgu wifi obu routerów
    (niestety w tym trybie urządzenia podłączone do tplink1 nie będą się mogły komunikować z urządzeniami podłączonymi do tplink2)
    ten tryb pracy uzyskasz przez przełączenie w/w przełącznika w pozycję WISP i/lub w "quick setup" wybierając "WISP Client Router"->" Dynamic IP"->"Client Setting"->"Survey" i tu wybierasz sieć wifi tworzoną przez twój dotychczasowy modem-router adsl (tplink1?)
    w tym wypadku zmiana IP tak jak pisaliśmy wcześniej nie jest potrzebna, a wręcz jest niewskazana (tplink1 może mieć fabryczne 192.168.1.1 a tplink2 192.168.0.1)
    lub
    2) zastosować alternatywne oprogramowanie (firmware) np. gargoyle czy openwrt
    w tym wypadku musisz też minimalnie zmienić konfigurację istniejącego routera przez włączenie WDS
    w zamian za to wszystkie komputery w sieci lokalnej będą się widziały nawzajem w obrębie LAN (oraz oczywiście każde urządzenie będzie miało dostęp do internetu bez dodatkowej ręcznej konfiguracji)
    3) możesz też kupić po prostu repeater (zarówno TP-LInk ma kilka modeli w ofercie jak i inni producenci), ale to zależy czy chcesz się czegoś nauczyć (punkt 2) i czy masz generalnie potrzebę wzajemnej widzialności urządzeń w obrębie LAN (jeśli nie to punkt 1)

Warto wiedzieć:
zarówno tryb WISP jak i tryb repeatera redukują rzeczywistą wydajność WiFi o nieco więcej niż połowę,
stosując połączenie kablowe (tak jak opisywaliśmy wcześniej) i niekolidujące kanały możesz tego uniknąć

edit - dorzucam załączniki do punktu 2)
tak wygląda uruchomienie WDS w modemo-routerze ADSL (to jest inny model, ale w twoim ta funkcja wygląda tak samo, tylko menu masz nieco uboższe)

a tak wygląda przykładowo alternatywne oprogramowanie skonfigurowane w/g punktu 2), czyli z włączonym WDS i w trybie repeatera (tu akurat jest angielskojęzyczne gargoyle, a dla twojego modelu (TL-WR843v1) routera jest ono nawet po polsku), ponieważ nie wiem jaki masz SSID sieci wpisałem "twoja_siec"

nie dało rady - zrobiłem inaczej. Wymieniłem ten AP na Edimax N300 Mini WiFI Extender - 2 min zajeła mi konfiguracja z podłączeniem (skonfigurowałem za pomocą telefonu z androidem:)
temat można zamknąć