Co zamula mi wi-fi i dostęp do routera?

Daj po prostu obrazek z zakładki NETWORKS. Choć tak jak powiedziałem zakłócenia może generować sam laptop lub jego zasilanie. Tego inSSIDer nie pokaże.
Ping-i powinny być jak najmniejsze. Gdy nic nie pobierasz w granicach 1-10ms w zależności od poziomu sygnału.

Zmień szyfrowanie na WPA lub WPA2. WEP to już nie jest zabezpieczenie.
Rozłącz wszystkie inne urządzenia i sprawdź ping. Nie musisz już sprawdzać 3 pingów tylko wystarczy jeden do 192.168.1.1.
Jeśli będzie znów zamulał to rozłącz swój komputer i dalej testuj na innym. Możliwe że któreś urządzenie gryzie się z routerem lub innym urządzeniem w sieci.
Jeśli problem nie wystąpi podłączaj pojedynczo następne urządzenia testując sieć.

Takie są u mnie pingi do routera W8970

Ooo, takie pingi to mam ale po kablu, a u Ciebie to jak ? chociaż czasem też mam po 1, 2 ms, ale czasem i ponad 100, może tak być ?
A z tymi obrazkami, to ja też bym chciał wiedzieć co na co mam zwrócić uwagę, co jest źle a co dobrze.
Muszę mieć WEP, a to dla tego że czasem mam włączone universal repeater a tam inne nie działa.

Czy z tych 6 klientów podłączonych to są twoje urządzenia? Może masz nieprzewidzianego użytkownika w sieci?
Spróbuj rozłączyć wszystkich i podłącz tylko jednego.

Czekaj, jakich 6 klientów ?
2 lapki, android, rejestrator

Na screenie jaki podałeś jest podłączonych 6 urządzeń. Dokładnie widać 6 adresów MAC i są to urządzenia bezprzewodowe.

Fragment twojego screen-a

A to tu się patrzy ile klientów jest podłączonych ? Bo ja zawsze patrzę DHCP Server-Clients List, które będzie prawidłowe ?
Nie mogę 1 MACa namierzyć, jest jeszcze zakładka ARP List gdzie też go widzę, co to za zakładka, co pokazuje?

Tutaj masz listę urządzeń którym DHCP przydzielił adresy IP.

Na tej liście są adresy IP przypisane na "stałe" do adresów MAC.

Jeśli chcesz zadbać o porządek w sieci to przypisz statyczny IP do adresu MAC z poza puli adresów IP serwera DHCP. "Cudze" urządzenia dostaną IP z puli DHCP

Nie może być że ARP to stałe IP, pokazuje mi się tu AP 501g który jest podłączony na piętrze do APC, co ciekawe ten 501 jest pod 6 różnymi IP
pokazuje się też drugi laptop, na pewno nie ma przydzielonego IP
A z kolei nie pokazuje mi rejestratora który ma na 100% na sztywno przydzielony IP

Ta lista jest tworzona dynamicznie, puki wpis jest na liście to urządzenie będzie dostępne pod tym samym IP.

Tam sa pokazane tylko adresy które "pobrały" IP z serwera DHCP. Jeśli urządzenie ma w sobie ustawiony adres IP to nie potrzebuje go pobierać z DHCP i wtedy wpis nie jest pokazany na liście.
Przejdźmy może do "zamuleń" i spróbujmy je wyeliminować.

[quote="Heinz, post:25, topic:5186"]Czy z tych 6 klientów podłączonych to są twoje urządzenia? Może masz nieprzewidzianego użytkownika w sieci?
Spróbuj rozłączyć wszystkich i podłącz tylko jednego.[/quote]
Swojego laptopa.

No nie wiem o co chodzi, teraz niby wszystko odłączone i tak:

idzie pięknie pinng 1, 2ms i po chwili ponad 1000 albo upłyną limit

Siedzę i kontroluje ten ping, teraz jest tak i chyba tak powinno być cały czas, choć jak odpalam np inSSIDer to od razu pingni na przemian 1-100

Na myśl mi przyszło że to z zamulanie stało się zaraz po zmianie hasła WEP na nowe, choć w tym samym czasie była też burza i obok uderzył piorun i spaliły mi się 2 dekodery mpeg4, ale router działał nadal, trochę to dziwne ale tak właśnie było.

Podłącz inny sprzęt i sprawdź czy na nim też problem występuje.
Oczywiście podczas próby repeater również ma być odłączony.

Ping ma byc u Ciebie cały czas około 1ms. InSSIDer korzysta z karty WiFi przez co są opóźnienia.

Może wyłącz tymczasowo szyfrowanie i sprawdź czy to nie jest problemem.

Czy burza była przy starym routerze czy nowym? Jeśli na starym to zapomnijmy o sprawie.

Więc na innym lapku też ping jest inny, ale np jeśli na tym co cały czas z niego Wam podaje to mam 500ms, a na drugim lapku mam w tym samym czasie 200ms to nie wiem czy to coś ma wspólnego ?
Rozumiem że InSSIDer ma być wyłączony w czasie pingowania ?
A właśnie teraz to już się pogubiłem, jak wyłączę szyfrowanie to nie mogę się połączyć z netem, w ogóle nawet z routerem, w Wireless Security jak dam "Disable Wireless Security" to nie działa nic, wcześniej robiłem to i chodziło, a może o czymś zapomniałem ?
No i muszę się po skrętce podłączyć żeby włączyć szyfrowanie i wówczas znów rusza.
Burza była na stary routerze, także zapominamy.

Testuj teraz tego co ma te 200ms, ale tego z 500 wyłącz.

Chciałem sprawdzić jaki jest poziom sygnału podczas "zamulania" ale takiego screena nie pokazałeś.

Coś tu dziwnego. Spróbuj wyłączyć szyfrowanie i zmień nazwę sieci. Możliwe że system operacyjny zapisal sobie ustawienia Twojej sieci wraz z szyfrowaniem.

No już po testowałem, to samo, czyli ping skacze ale jest troszkę niższy, testowałem około 2 m od routera.
W czasie zamulania i nie, wskaźnik w InSSIDer jest identyczny, czyli zasięg super, Signal mojej sieci 40, na pierwszej pozycji.

Dziś odłączyłem APC i AP a to za sprawą tego co tu wypadło


, o o dziwo faktycznie ping mi się zrobił 1-2ms, czyli taki jak powinien być ale też chyba nie do końca, jak jest zapuszczone pingowanie to co około minutę 1 raz pojawia się "upłynął limit", czy tak może być ?
Następna sprawa to że muszę mieć podłączone przedłużenie sygnału i nie wiem co teraz zrobić, zasadę podłączenia mam podaną w linku powyżej.

A koledzy, powiedzcie mi jeszcze jeden myk jak zrobić, jak wyłączyć lub zblokować AP który jest podłączony z routerem po wifi, oczywiście chodzi mi o zrobienie tego w menu routera a nie wyłączanie AP z prądu, to w celu sprawdzenia czy zamulanie ustanie.