Co to jest i jakie ma funkcje 8980

witam, dostałem taki router 8980. nie mam żadnej instrukcji. nie jestem tez informatykiem. ogólnie działa. wszystko ok ale nie wiem co to za ustawienia. Proszę zobaczyć zdjęcie. Print serwer wiem i działa :slight_smile: ale reszta? do czego służy:

USB Mass Storage?
User Accounts?
Storage Sharing?
FTP server?
Media server?

znalazłem instrukcje w EN ale nic mi nie dała :frowning: dziękuję z góry za pomoc.

pss włożyłem pendrive, coś tam pogrzebałem i na tv wyświtla mi się on, ale pusty, a są na nim filmy. na rapsbery pi też jako pusty w strumieniach.

Tak trudno znaleźć instrukcję, narzędzia i firmware na stronie producenta?
Masz tam na dole podręczniki użytkownika, po angielsku.
Skrócona instrukcja po polsku raczej nie wystarczy.

"Tak trudno znaleźć instrukcję, narzędzia i firmware na stronie producenta?"
OK też tak odpiszę : Trudno czytać ze zrozumieniem? Napisałem, że instrukcja EN nic mi nie dała. Nie wiem do czego są te opcje. Jak ktoś ma taki router to w 4 prostych zdaniach mi pomoże, nie nabijaj sobie na siłę postów o ile nic nie wnoszą do tematu.
a więc czekam dalej na kogoś uprzejmego :slight_smile:

Udostępnianie plików z urządzenia USB - Wybór urządzenia.

Konta użytkowników którzy mają dostęp do udostępnionych danych.

Udostępnianie danych przez protokół samba/windows share w sieci lokalnej

Udostępnianie przez FTP w sieci lokalnej oraz globalnej.

Udostępnianie danych z nośnika USB przez serwer DLNA.

Niestety TP-Link nie ma certyfikatu DLNA i gwarantuje odtwarzanie danych przez Windows Media Player.

no i super. dzięki.

1 apropo czyli nawet jak tv widzi usb i wyświetla mi się folder to po za Windowsem nie będzie działać na tv odtwarzanie filmów? Na KODI tez widzi pusty folder.
2 znalazłem to:

i wydaje mi sie że dobrze ustawiłem wszystko i nic sie nie zmieniło. a jest jakaś opcja żeby strumieniowac sobie pliki przez ten router?

Spróbuj po podłączeniu pendrive w menu routera - media server kliknąć: Content Scan: Manual Scan: Scan Now

Acetylen - a jaki masz tv ?

TX-47AS650E, 42LW5400-ZA z podłaczoną maliną i 40W605B. na każdym to samo. pokazuje udostępniony folder który jest pusty. robiłem format pena, potem podłączyłem dysk wd i to samo

Acetylen, przepraszam Cię za opryskliwość. Prawda, nie doczytałem ostatniej linijki Twojego pierwszego postu. Na swoje usprawiedliwienie mogę jedynie powiedzieć, że chwilę wcześniej wyszedłem z forum Orange gdzie masa ludzi pisze posty w stylu "Nie działa, ratunku" a nawet instrukcji nie otworzy, a Wujek Google to dla nich nowość nie mówiąc już o sensownym opisaniu w czym problem. Z rozpędu, sfrustrowany ciągłym tłumaczeniem Neostradowcom najprostszych rzeczy - potraktowałem Cię nieuprzejmie, za co jeszcze raz Cię przepraszam.

TP-Link nie posiada pełniej certyfikacji DLNA, dlatego serwer multimedialny nie musi działać na wszystkich markach TV.

szkoda. na panasie, lg i soniaku nie działa. chyba będzie trzeba odsprzedać sprzęt i poszukać coś innego. bo w zasadzie co za różnica czy podłącze pena do pc i przełoże do lapka czy do TV to te usb praktycznie zbędne jest. przynajmniej transfer jest znacznie szybszy po usb 3.0 :frowning: żeby chociaż do malinki udało się podłączyć dlna z tego cuda. :confused:

ps czy zmiana oprogramowania na gargoyle pomaga?

Do W8980 nie ma gargoyle. Jest jedynie OpenWrt które można wgrać przez rozebranie routera i podłączenie seriala. Nie działa na nim tylko WiFi na 5GHz.

Mam LG i u mnie 100% działa serwer multimedialny. Z Samsungiem bywają problemy. Osobiście do takich rozwiązań polecam dysk NAS każdy router z USB musi się schować.

też mam lg ale to starszy juz model i tam mam podpiętą htpc malinkę. szkoda, skoro dali to usb to mogli dopracować takie szczegóły. nas to dodatkowy wydatek i to nie mały i pewnie konfiguracja przerosłaby moje zdolności :smiley: a w dodatku mam dysk zewnętrzny wd 1t . a jaki router możecie polecić, może być konkurencja, zawsze mogę sprzedać ten router. w zasadzie po za dualem nic nie oferuje szczególnego.

Uważasz że polecanie innego routera na forum TP-Linka jest w porządku?

dlaczego nie? skoro topowy model jest kiepski (no fakt był topowy)? i dopisałem "może" być konkurencja. ale tak jak kumpel mi mówił że tplink to szajs jednak. temat do zamknięcia. wystawiłem na sprzedaż kupuję asusa :slight_smile: nie polecam zatem tego modelu, nic ciekawego nie ma w tej cenie po za dualem :slight_smile: !!!