Chwilowe przestoje w działaniu internetu bez zrywania połączenia TL-WDR4300

Szukałem w wielu miesjcach i problem pojawia się dosyć często ale nigdzie nie mogłem znaleść rozwiązania. Na jednym tylko forum zostało napisane, że po odniesieniu do dostawcy internetu Ci w jakis sposob skonfigurowali tak, żeby wszystko działało. Otóż interent przestaje działać i na laptopach i na komputerze stacjonarnym po kablu. Zwykle dzieje się to wieczorem, gdy laptop łączy się po raz pierwszy z siecią i po kilunastu minutach wszystko wraca do normy ( przy ciągłym działaniu kilku urządzeń) lecz czasem tylko ja używam internetu i takie cuda się dzieją. Specjalnie wyminiłem ten router, ponieważ ostatni tp link miał podobne problemy... 30up /10 down. Firmware upgradowane.

Jak dostarczony internet do mieszkania? Co to za dostawca?

Po kablu do routera(na parterze firma ma siedzibe i stamtąd), lokalny dostawca ale oni mają na 100% z netii.

Czyli w mieszkaniu masz wtyczkę lub gniazdo RJ45? Pokaż obrazek z zakładki status TP_linka.

No chyba jest gniazdko takie

To chyba czy na pewno? Zrób fotke i wrzuć na forum.

Wygląda to tak, że do tego gniazdka podłączony jest taki voip adaptor ( ma swiatelka lan wan power phone i phone2) i z tego kabla leci kabelek dopiero do routera.

Sprawdzałeś stabilność łącza bez TP-Linka?

Nie sprawdzałem, ponieważ fizycznie jest to dosyć ciężkie do zrobienia, kabel niefortunnie wysoko wychodzi i jak pisałem te problemy są dosyć losowe, nasilające się przy używaniu wielu urządzeń. Ale jeżeli jest to wymagane to coś wymyśle.

To raczej podstawa aby wyeliminować problem dostawcy i skupić się na sieci wewnętrznej.

zastosuj ten test.

Oczywiście jak włączyłem wszystkie pingi to wszystko narazie działa bez zarzutu (3 urządzenia i jak najwyższe zużycie sieci specjalnie). Postaram się jutro jeszcze popróbować

Testujesz z routerem TP-linka czy bez?

Tamto testowane było z routerem. Dziś jak tylko zauważyłem ślimaczenie się stron to podpiąłem laptopa do kabla i kiedy internet przestał działać to i na 8.8.8.8 i na wp.pl "request timed out" na kilka serii ale potem wróciło wraz z ładowaniem się stron, ping na brame w sumie miał dosyć losowe serie z większością "timed out".

Warto sprawdzić bez TP-Link czy masz takie same objawy czy też jest ok. Będziemy wiedzieć gdzie szukać.
Ping do bramy był stabilny?

*własnie poprzedni post to było testowane bez tp linka tylko na kablu.

Czyli mam rozumieć że też miałeś problemy z wyjściem na "świat"?

Zgadza się.

Pozostaje kontakt z dostawcą usługi i zgłoszenie usterki.

W takim razie tak zrobie, dziękuje za pomoc