Brak połączenia z routerem po wgraniu gargoyle

Cześć.
Otóż pisałęm tu niedawno o moich problemach z routerem. Nie osiągał maksymalnej prędkości i miał wysokie pingi.
Wszyscy użytkownicy i moi kumple mówili mi że to wina routera (zbyt niskie zasilanie-kup hub aktywny)
i wy też tak mówiliście. Chciałem rozwiązać ten problem na wiele sposobów. Wczoraj wgrałem najnowszy gargoyle
i po tym czymś gdy podłączam modem do routera to miga niebieska dioda na modemie że jest LTE, ale za nic
nie chce się połączyć. Inni powiedzieli mi że to wina braku zasilania bo zasięg się pogorszył.
Kupiłem dobry Hub USB z oddzielnym zasilaniem (aktywny) i podłączam usb do modemu i dalej to samo.
Od czasu wgrania gargoyle nic z tym routerem nie da się zrobić. Oczywiście mogę wchodzić na stronę
konfiguracyjną ale nie znam sposobu jak wgrać tam oprogramowanie tp-link.
Podobno to nie jest takie proste. Jak to zrobić?

Przede wszystkim jaki model tego routera masz i wersję?

Dobra. Kolega dał mi inną wersje gargoyle i jest wszystko ok. Po polsku i wiele opcji. Podłączam modem przez huba usb do routera i miga niebieska kontrolka. Ale na routerze świeci się dioda od usb. Wszystko powinno działać. W opcjach 3G/LTE jest że wykryto usb ale "rozłączono" ... Co robić?

Proszę podać model,typ oraz wersję routera. Niewykonanie polecenia odpowiednio nagrodzę. CHACA

Opisz jaki masz modem i jaki router. Dołącz log systemowy routera z menu system.

Teraz proszę tylko o jedno bo modem wariuje.
Jak przywrócić oprogramowanie oryginalne od tp-linka zamiast tego gargoyle?
wchodze w aktualiacja i wrzucam oprogramowanie tp-link to pisze że
jest jakiś bootloader i nie można wgrać...
Gdzie tego szukać?
Mógłbyś mi podrzucić link i jakąś prostą instrukcje?
Modem: Huawei E3372
Router: TP-link TL-MR3220v2
Nie mogę sobie z tym poradzić.

Wróciłem do normalnego oprogramowania TP-Linka i nadal modem migał na niebiesko a się nie łączył.
zaaktualizowałem do najnowszego TP-link i to samo... nie łączy się... Tylko miga.
Czy to przez hub, czy to przez połączenie bezpośrednie. To chyba router się zepsuł bądź modem gdyż zawsze wszystko działało bez problemów, a od przedwczoraj już nie da się nic zrobić.

Modem działa w komputerze? Hilink czy zwykły?

E3372 jest w 2 odmianach. Jako Hilink oraz jako zwykły modem.
W gargoyle:
Konfiguracja jako Hilink:
Połączenie jako DHCP (kablowe)
Interfejs wan: inne niż domyślne ( np eth1 lub eth2)
Konfiguracja jako zwykły modem:
Połączenie jako 2G/3G/4G
Port modemu /dev/ttyUSB1
APN wg operatora.

Jest to zwykły modem który dostałem w salonie playa. Działa po podłączeniu do komputera.
Po podłączeniu do routera wgl nie łączy. Bawiłem się ustawieniami.

E3372 jako zwykły modem nie osiąga zadowalających prędkości przez router. Polecam zmianę firmware na HiLink
Na oryginalnym sofcie niema co ustawić oprócz operatora.
Podaj jeszcze log z routera.
Włącz router bez modemu, po około minucie podłącz modem, poczekaj minutę i wejdź w menu routera i skopiuj log z menu system tools - system log.