Brak dostępu do internetu przez wifi

Witam Wszystkich,
Dwa dni temu zakupiłem ruter TD-W8970 za podpowiedzią kolegi. Posiadam internet radiowy przekazywany przez firmę Merita. Po podłączeniu wszystkiego przez kable internetowe poprzez dany ruter do laptopa internet działa bez problemu. Gorzej jest z siecią WIFI. Niby wszystko odbiera, łaczy się z pięcioma kreskami, ale przez wifi jest brak dostępu do internetu. Wiem, że coś robie nie tak w konfiguracji rutera. wchodzę na 192.168.1.1 ik staram sie robić za podpowiedziami operatora pewne kroki ale nie są one skuteczne lub ja coś robię źle. Zwracam się do Was o pomoc bo już nie wiem sam co mam zrobić. Problem jest taki że wogóle nie znam sie w tej sferze. Proszę o podpowiedzi lakoniczne ( od początku do końca poruszania). POsiadam Windows 7. Wujek Google nie zdołął mi pomóc :P.
w dalszej częsci załączam obrazy z strony 192.168.1.1

Podłącz ten internet z pominięciem routera do komputera i daj wynik z IPCONFIG /ALL. Potem napiszemy dalej co i jak.

zrób ipconfig/all bo nie widać dokładnie całej konfiguracji.
Konfiguracje routera możesz spróbować w takim trybie:

niestety w tym ruterze nie mam takiej opcji

Kolega HEINZ podał link do świetnej instrukcji. Postępuj zgodnie z nią, a następnie ustaw Klonowanie MAC a na pewno zadziała.

Przepłąciłem to prawda, ale życie mnie nauczyło że mam brać solidne rzeczy z większą ceną, posłuchałem sie kolegi i źle na tym wyszedłem, mogę jeszcze go zwrócić więc jeśli macie lepszy ruter w propozycji w mojej sytuacji to będę wdzięczny...
Niestety instrukcja jest dobra, ale nie w mojej sytuacji, gdyż po save przy zmianie lan wogóle nie mogę wejść do konfiguracji rutera (brak neta - nawet jak zmieniam na 192.168.2.1) i nic nie mogę zmienić.

Daj jeszcze raz ipconfig /all kiedy jesteś podłączony bez routera i korzystasz z internetu.

Zweryfikuj mi co to za model W8960N czy W8970 bo obrazki są z W8960?

ruter TD-W8970

To konfiguracja Dynamic IP na WAN-ie routera plus clone mac. Po tym daj obrazek ze statusu routera. Adres może być domyślny 192.168.1.1

Chyba nie czytałeś poradnika :frowning:
Konfiguracja Wireless Router Mode a ty masz ciągle ADSL.

JA wprowadziłem w błąd wstawiając zdjęcia 8960N, ponieważ wydawało mi się, że mają podobny soft i zdjęcia mogłyby pomóc. Już skasowałem ten mylący post.

tylko teraz nie mam wogóle internetu, nawet po kablu

Tryb masz ustawiony prawie dobrze. Ale zamiast Dynamic IP musi być Static IP oraz musisz wpisać dane, które znajdziesz w ustawieniach karty sieciowej (kablowej) na laptopie:

U mnie na kompie wygląda to tak jak poniżej. U Ciebie pewnie tak samo, ale z innymi numerkami w polach.. Po wpisaniu na routerze tych danych z karty sieciowej, na komputerze przełączasz na Uzyskaj adres IP automatycznie, ponieważ router przejmie poprzednie dane z karty sieciowej, a Tobie automatycznie nada nowe IP.

Jak to wpiszesz na routerze ( ALE SWOJE DANE, NIE MOJE ZE SCREENA), to jeszcze ustaw Klonowanie MAC:

Musi działać.

niestety dane ma automatycznie pobierane, ale ze szczegółów spisałem, niestetynadal nie mam internetu przez wifi

ok poszło :wink: . Dziękuję wszystkim za cierpliwość i pomoc w rozwiązaniu problemu.

No widzisz.
Czyli jak dobrze rozumiem - w konfiguracji karty sieciowej na laptopie było "Uzyskaj adres Ip automatycznie?

nadal jest automatycznie ;D w sumie sam nie wiem co zrobiłem dobrze lub co robiłem wcześniej źle. Ale przestudiuje sobie wszystko i to ogarne. Ważne że wszystko jest Ok. Jeszcze raz serdecznie dziękuję.