Archer C2 i TL-WA860RE

Inssider

LAN (C2 jako AP)

WIFI (C2 jako AP)

Zmienię teraz C2 znowu na router i wrzucę wyniki

Urządzenie od dostawcy posiada wifi? Coś się niedobrego dzieje z siecią bezprzewodową. Co to za karta sieciowa?

Tak posiada, ale WIFI jest tam wyłączone. Karta sieciowa to Intel(R) Dual Band Wireless-AC 7265 (Fabrycznie montowana w komputerze INTEL NUC).
Robiłem test tego samego pinga z laptopa ASSUSA, tam pingi po WIFI sa o wiele bardzie stabilne, wszystkie na poziomie (5-7 ms). AP stoi w tym samym pokoju co laptop i komputer więc to i tak chyba za duży ping? Widzę, że karta sieciowa w NUCu jest słabsza, ale mam cały czas wrażenie ze cos nie tak jest z C2. Zastanawiam się jaki to może mieć wpływ na problem z WA860RE.
Ponizej zrzut z programu WI-FI Analytics tool z karty Dual Band Wireless-AC 7265 Obie sieci Brainstorm sa z C2

No to masz teraz zadanie aby sprawdzić stabilność ping-u na innym routerze niż twój C2 i będziesz wszystko wiedział.

Teraz mam C2 jako router.
Ping po LAN (C2 jak router)

Ping WIFI (C2 jako router, ale w drugim pokoju za ścianą żelbet 30 cm)

Pomijając fatalne wyniki po wifi (prawdopodobnie przez sćianę żelbet) to ping po LAN też nie wygląd dobrze. Czy to może sugerować jakiś problem z C2? Od początku miałem wrażenie, że C2 nie daje rady, wydaje mi się, że ma słabe pokrycie, internet ma tendencję do rwania się nawet przy dobrym zasięgu. A teraz widzę, że po lanie Pingi sa dużo dłuższe niż przy zastosowaniu C2 jako AP.
Sprawdzę na innym routerze i dam znać, ale to już jutro.
Zastanawiam się nad podpięciem karty WIFI do tego komputera Archer T2UH. Czy to Twoim zdaniem poprawi sygnał. Tak naprawdę słaby, rwący się internet na tym komputerze skłonił mnie do zakupu WA860RE. To wprowadziło problem z DNSem. Więc może taka karta sieciowa ustabilizuje połączenie ?

Tu może być jeszcze inny problem, komputer może obciążać łącze i dlatego skacze tak ping w sieci.
Zrób jeszcze inne doświadczenie, odłącz C2 od internetu (tylko prąd i komputer) no i wtedy zrób test ping

Zrobiłem testy na routerze NETGEAR N150 WNR1000 v3
Netgear jako router po LAN

Netgear jako router po wifi (w tym samym miejscu co c2 był jako AP - w tym samym pokoju co komputer)

Ogólnie po WIFI ping tez zwiększony, ale NETGEAR wypada lepiej, po Lanie też nieco lepsze. Chyba zainwestuje w kartę Archer T2UH. Wiesz może czy to dobry sprzęt warty zakupy ? Czy może dalej szukać problemu z C2 ?

Zrób jeszcze test bez dostępu do internetu.

Niestety nie maiłem okazji przetestować.

Przeedytowałem mój ostatnia wiadomość bo jednak Netgear ma lepsze wyniki po WIFI i po Lan. Jutro przetestuję bez internetu. Czy to może sugerować problem z C2 taki, który pozwolił by mi go zareklamować, bo szczerze mówiąc mam już troche dość zabawy z nim i z repeaterem? NETGEAR działał wolniej ale stabilniej. Od momentu zakupu C2 same problemy, trochę zaczynam się zrażać do TP-LINK, ale może C2 jest po prostu za słaby, lub ten konkretny C2 ma jakaś wadę. Już sam nie wiem. Chciałem ulepszyć siec a wyszło gorzej. Sprawdzę bez internetu, ale nie widzę światełka w tunelu.
PS. Podłączac Netgeara na nowo przypomniałem sobie, ze WA860RE zachowywal się tak samo jak z C2 - "psuł" DNSY, ale wtedy zwaliłem to na niekompatybilność starszego Netgeara i nowego WA860RE.

Witam!
W wolnym czasie dalej grzebie w sieci i próbuję zrozumieć ten problem. Nie udało mi się cały czas zrozumieć dlaczego repeater psuje DNSy, natomiast udało mi się ustabilizować samą sieć, sytuacja poprawiła się po wyłączeniu Hardware NAT. Po tej operacji pingi na bramę domyślną są na poziomie 1-4 ms, a transfer w porywach dochodzi do 40 Mbps za żelbetonową ścianą w drugim pokoju (na łączu 80 Mbps).

Po dłuższych testach i kombinacjach doszedłem do wniosku, że to nie ma sensu. Miałem spore oczekiwania co do tp-linka, ale rozczarowałem się. Repeater w każdej możliwej konfiguracja w jakiś sposób pozwala dnsy. Pozbyłem się routera i repeatera, kupiłem produkt konkurencji i mimo że ma to tylko N to w każdym miejscu mieszkania prędkość nie spada poniżej 40 Mbps. Sieć działa stabilnie i nie urywa Internetu. Jakby ktoś miał podobny problem to stwierdzam, że najłatwiej jest kupić inny router :/.

Dzięki za informację. Watek zamykam bo sądzę że temat jest rozwiązany. Pozdrawiam!