AP do rozdzelenia neostrady do budynku obok

Panowie wiem ze tematów było wiele.Ale potrzebuje szybkiej porady.
Jest sprawa taka.Czyli siec ma wyglądać tak.
dom1-livebox Neostrada,czy tam orange.
kablem 50m,do drugiego domu,i tam potrzebuje jakiegoś dobrego AP żeby rozsyłać sygnał po wi-fi.
Tak do 120zł kupi coś przyzwoitego?Proszę o jakieś propozycje z TP Linka

Zakładam, ze nie potrzeba sieci bezprzewodowej szybszej niż 150Mb/s. Urządzenia 300Mb/s mogą nie zmieścić się w Twoim budżecie. Zresztą i tak w 99% przypadków ludzie nie wykorzystują w pełni przepustowości większych niż 150Mb/s, bo większość bezprzewodowych kart sieciowych w komputerach i smartfonach nie pociągnie szybciej.

Opcje masz 2:

  1. AP, ale to jest rozwiązanie niepodatne na modyfikacje
  2. prosty router, z możliwością rozbudowy o kolejne routery/AP, czy wymianą anteny

Acces Point to rozwiązanie najprostsze, ale nie dające możliwości podłączenia dodatkowych urządzeń kablem (dodatkowych AP, czy routerów)
TP-LINK daje tylko 2 opcje o prędkości 150Mb/s, obie z możliwością wymiany anteny:

Router, to jaki Ci pasuje, ja bym nie szukał czegoś drogiego. Szkoda przepłacać.

najtańsza opcja, ale bez wymiennej anteny, z możliwością wgrania alternatywnego softu

tani, z możliwością wymiany anteny i wgrania alternatywnego softu.

również tani i z największymi możliwościami. Wymienna antena, możliwe zasilanie poprzez kabel internetowy (PoE), możliwy alternatywny soft, funkcje routera, AP, klienta "radiówki" 2,4GHz (WISP). Ja bym go użył na Twoim miejscu.

Czyli jednak ruter nr 3,wydaje sie najlepsza opcja.

Czy najlepsza, to indywidualna sprawa. Na pewno najbardziej elastyczna za niewielką cenę.

Ostatecznie jeszcze WR841N i konfiguracja jako AP -

Zamówiłem TP-LINK TL-WR743ND. Czy konfiguracja jako AP jest podobna do tego z linku wyżej?

Tak dokładnie, z tym że tam masz do ustawienia tryb pracy (Operation Mode) jako Wireless Router.

Ok.Dzięki wielkie.Jak by co będę pytał. :slight_smile:

Witam.
Mam już ruter i niby wszystko jest ok.Internet działa.Ale jest problem z BSSID
W zakładce Wireless nie mogę nic zmienić,ponieważ blokuje mnie ten BSSID.Wpisywałem MAC rutera ale niestety pisze że błędny.
Fotka jest z netu,nie moja.

Klikasz Search i łączysz się z odpowiednią siecią. MAC wpadnie z automatu.

Klikam ale nic nie wyszukuje.

Czekaj wróć, bo za dużo tematów się przewija. W jakim trybie ty chcesz go ustawić?

W trybie AP. No i działa bo net jest,tylko właśnie w tej zakładce nie mogę nic zmienić bo jak robię seva to mi pisze że zły BSSID.

W jakim trybie masz Operation Mode?

W jakimkolwiek trybie go ustawie,zawsze jest problem z BSSID.Próbowałem już w każdym.Zaraz go podłącze jeszcze raz,do swojego komputera.
Obecnie jest w trybie client ruter,i net działa,tylko ten bssid
Podłączony jest przez gniazdo lan.

Musisz go ustawić w trybie Wireless Router -

Tylko że wyłączyć DHCP tak jak w poradniku wyżej.

Jak ruter ma działać tylko jako AP,muszę wpisywać ten protokół PPPoE?

Zostawiasz domyślne ustawienia (nie rób Quick Setup), zmieniasz tylko DHCP Settings na Disable Save i zmieniasz adres jeżeli taki sam jest na głównym routerze. Po wszystkim robisz Reboot i musi działać. Nie patrz też na status bo WAN będzie unpluged - niepodłączony.

Ok net działa.
Mam jeszcze pytanie. Net do TP-Linka idzie z Liveboxa.
I teraz tak.Wiem że w liveboxie są pory przeznaczone pod tv,i tylko z tv działają.
Ale czytając instrukcję powinny być przynajmniej dwa do których można podłączyć zwykły pc.Tymczasem teraz jest tak że tylko do jednego portu można podłączyć kompa,na pozostałych trzech internet nie działa,a powinien chyba na co najmniej jednym(no chyba ze tak nie jest).
http://www.orange.pl/kid,4002313550,id,4002317327,title,Livebox-20-konfiguracja-portow-Ethernet,article.html
LB jest skonfigurowany na jeden dekoder.

Ustawienie ostatniej opcji i masz podłączenie do 3 komputerów.