300Mbps Wireless N ADSN 2+ Modem Router

Witam mam problem posiadam internet netia telefoniczne internet chodzi dobrze ale gdy łącze się z wi fi na telefonie to mimo tego iż połączyło nie łączy mnie z niczym jak by był ale nie ma wie ktoś jak rozwiązać problem z góry dziękuje

a oprócz telefonu i komputera za pomocą którego zrobiłeś sceenshot masz jeszcze jakieś inne urządzenia?
czy komputer masz połączony przewodowo czy bezprzeowodowo? (OK zajrzałem do traya - przewodowo)
prawdopodobnie przydałyby się screenshoty z inssidera (masz laptopa z wifi?)
ewentualnie screenshot z telefonu z tej aplikacji


proponuję też na wstępie włączyć WPA2 (na próbę może być z hasłem 1234567890 potem ustawisz sobie jakieś sensowne)
PS nie żyjemy w USA - wybierz Polskę z tego menu wyboru kraju

Z telefonu kabel do routera z routera do Stacjonarki (PC) innych urządzeń nie mam.
PS:Ustawiony Kraj,Dane Komórkowe musiałem włączyć żeby apke pobrać i wysłać screena

Screen z apki dodaje

Dopisz adresy ręcznie w telefonie tj. IP , maske, brame i dns-y .

Nie mam pojęcia jak to w telefonie zrobić model telefonu to (Samsung Galaxy Grand Prime g531f)

Jeszcze poczytałem że trzeba ustawić VPI/VCI na netie to 8/35 ale mam problem

gdy próbuje zmienić VPI to wyskakuje

PS:Cofałem router do ustawień fabrycznych mimo to wyskakuje to samo

Pokaż zakładkę status z routera. W DHCP dopisz jakieś DNS-y -

router za pierwszym razem (początek wątku) miałeś skonfigurowany poprawnie (pod względem połączenia z operatorem)

i nie było potrzeby zmiany konfiguracji jego połączenia z internetem (to na 90% nie jest ten problem), tzn. teraz już chyba jest :smiley:

skonfiguruj go dokładnie (no może od razu ustawiając PL dla wifi) tak samo jak to robiłeś za pierwszym razem zanim jeszcze próbowałeś łączyć się z nim telefonem

???
masz na myśli kabel z gniazda telefonu analogowego?

ja rozumiem - skoro nie masz internetu po WiFI to tak musiałeś zrobić…
ustawiłeś też hasło do wifi?

próbowałeś ten telefon podłączyć kiedykolwiek do jakiejś innej sieci wifi i działał?
masz też jakieś inne urządzenie z wifi? (w sensie czy możesz pożyczyć lub poprosić kogoś znajomego o skorzystanie z twojej sieci wifi choćby innym smartfonem czy tabletem)

Masz źle skonfigurowany router. Na nim nie ma ustawionego żadnego połączenia PPPoA/PPPoE. To że masz połączenie na komputerze to pewnie zasługa ustawienia na nim połączenia PPPoE i trybu bridge na routerze dla VPI 0, VCI 35.
Spróbuj ustawić połączenie na PVC2.

widać na nim, że nie masz poprawnie skonfigurowanego routera do pracy na linii adsl (w charakterze routera)
szkoda, że screenshota z tej zakładki nie podałeś na początku wątku - dyskusja nie zeszłaby na błędny trop

niestety błędnie założyłem, że był skonfigurowany poprawnie,
jak zwykle kol. Heinz ma rację: