TP-Link Archer A6

Witam.
Mam duży dom i chciałem rozszerzyć zasięg sieci Wi-Fi, dlatego kupiłem Archera A6. Skonfigurowałem go, aby działał w trybie WDS 5GHz i przez jakieś 3 dni połączenie działało i było stabilne. Po dwóch dniach nagle przestał działać mi internet na całym piętrze. Lampki na routerze były nie zmienione ( zasilanie i dwie od wi-fi). Przejżałem konfigurację Archera i status WDS był: Run. Ale internet nie działał. Router główny to HUAWEI B525-23A. Mam jeszcze jeden HUAWEI WS5200 i jeden D-Link DAP 1610. Czy ktoś wie co może dziać się z routerem?

A, i jeszcze druga sprawa:
Ten d-link dap 1610 nie chce mi się połączyć z routerem (na wszystkich routerachi wzmacniaczach mam identyczną nawę sieci WiFi ). Nazwa to : "BEST WEB HOME", ale to chyba nie ma znaczenia.
Pozdrawiam

Z mojego doświadczenia wszystko co łączy się przez WiFi, zwłaszcza jak jest różnych producentów, może się po prostu rozłączyć i bez resetu regularnego (a czasem mimo resetowania co np. 24h) może nie działać stabilnie.
Jeżeli router główny i dodatkowy będzie z jednej serii jednego producenta, to to ma szansę jakotako działać. Ale wtedy lepiej kupić jakiś zestaw typu MESH jednak.
A jak chcesz Huawei łączyć z TP-Link - proponuję jednak ethernet.

No dobra. Przez ethernet niestety nie mam możliwości, bo HUAWEI stoi na strychu,ale czy coś by dało jak bym kupił TP-Link MR150 ? Słyszałem, że stosunkowo tani, jak na router 4G, ale i działa bez zarzutu.

Nie ma repeatera dedykowanego do serii MR i tego konkretnego modelu, więc gwarancji nie ma. A chipset w MRach to zwykle mediatek, a reszta sprzętu na broadcomie i innych.
Jak nie masz kabla, użyj po prostu dodatkowego najtańszego routera typu 940 (do podłączenia kablem do Huawei) i drugiego takiego samego do zrobienia wzmacniacza.

W porządku. Czy z tych rzeczy wymienionych poniżej mógłbym coś zrobić ?
Routery i wzmacniacze sygnału:

 1. TP-Link Archer A6
 2. TP-Link MR-3420
 3. TP-Link WA850RE (2 sztuki)
 4. TP-Link WR841N
 5. ASUS RT-750L
 6. D-Link DAP 1610
 7. HUAWEI WS5200
 8. HUAWEI B525-23A
 9. D-Link DWR-932
 10. HUAWEI Mobile Wi-Fi Router

Użyj WR841N jako urządzenia siejącego na strychu, bo ma całkiem mocne radio i anteny w większości wersji, a na dole próbuj się do niego wpiąć 850RE. Jak nie dogadają się, to próbuj MR3420 odebrać sygnał (ustaw go w tryb klienta).

Spróbuję coś zrobić, tylko jest jedno małe ale:
Dostawca internetu to Plus (w przyszłym roku zmieniam na play albo orange), dlatego że internet kablowy u mnie nie sięga, bo mieszkam na wsi. Więc muszę użyć co najmniej modemu e3372h albo tego huawei b525, bo inaczej nie da rady.
edit: mam dom 225 m2 i zależy mi głównie na wifi niż na kablu. Mam z 15 urządzeń, z czego około 8 jest zawsze podłączonych.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Byłem dzisiaj w MediaMarkt i kupiłem TP-Link MR6400 i mam taki plan:

 1. MR6400 będzie moim głównym routerem siejącym WiFi na strychu i piętrze.
 2. Na dole postawię Archera A6 jako WDS (swoją drogą nie umiem robić WDS !)
 3. Potrzebuję też WiFi na ogród, więc postawię tam albo MR3420 w WDS a archerem a6 albo WA850RE
  Czy to ma szansę działać i jak to mogę poprawić, żeby działało ?
  chciałbym, żeby wsszystkie sprzęty były jednego producenta, a TP-Link mam dośc sporo, więc chyba je wykorzystam

Możesz próbować, ale nigdy nie ma pewności, że routery z różnych serii nawet tego samego producenta będą miały moduły wifi, które się dogadają bez problemu.
Pewność daje ci tylko zestaw z jednej bliskiej serii (najlepiej te same modele) oraz MESHowe zestawy. Co nie zmienia faktu, że warto próbować.

Dzisiaj albo jutro spróbuję i dam znać jak wyszło. A i mam prósbę co mam zrobić, żeby WDS mi działał, ale jednocześnie żebym miał dostęp do konfiguracji tego routera ?