Problem z wejsciem do GUI routera TP-Link Archer MR200

(Szymon Achtelik) #52

Chyba sobie router zbrickowalem:/ Jedna dioda ciagle miga i nie mam dostepu do konfiguracji zadnej, mam tylko internet

Nawet nie chce mie sie myslec ze zjebalem sobie router teraz, miga ostatnia albo przedostatnia dioda, nie jestem pewien.. Taka kreseczka po prawej stronie routera

0 Likes

(Heinz) #53

Chyba nei jest źle., ale moze switch być źle ustawiony
spróbuj włączyć wifi przycisjkając przycisk WiFi

0 Likes

(Szymon Achtelik) #54

Nic sie nie dzieje. Ta dioda miga tylko kiedy WAN jest podlaczony

0 Likes

(Heinz) #55

Pewnie konfiguracja LEDów jest wysypana to pewnie przyciski też nie bedą działać. Zostaje jeszcze tryb failsafe.
Włącz router i co chwile ( co sekunde) klikaj przycisk reset.
Ustaw na karcie LAN adres IP 192.168.1.2 i maska 255.255.255.0
Jak tak poklikasz przez 30 sekund to spróbuj ssh na 192.168.1.1

Jeśli nie to rollback zrób

0 Likes

(Szymon Achtelik) #56

Niestety connection refused:(

0 Likes

(Szymon Achtelik) #57

Jak mam zrobic rollback bez zadnego polaczenia z gui?

0 Likes

(Heinz) #58

zrób jeszcze raz wygrywanie z tftp
tego mojego pliku

0 Likes

(Szymon Achtelik) #59

No wlasnie juz probowalem. Ta dioda caly czas sie swieci po prostu i nie reaguje na takie komendy jak przytrzymanie przycisku reset i power. Przy wlaczaniu routera swieca sie tylko 3 ostatnie diody przez okolo 3 sekundy.

0 Likes

(Heinz) #60

a w jaki sposób sie zepsuł?

0 Likes

(Szymon Achtelik) #61

Prawdopodobnie za szybko wlaczylem automatyczne ip w karcie.. Po prostu bylem pewien ze jak juz zniknal ten pasek uploadu to w sumie 5 sekund i juz powinno byc, wiec pasek zniknal, 5 sekund minelo i od razu zmienilem ip na automatyczne po czym zauwazylem ze dioda resetu dalej sie swieci, troche sie wystraszylem wiec zmienilem z powrotem ip na karcie i chcialem zrobic to samo ale juz po resecie routera jestem w tym momencie w ktorym wlasnie jestesmy.

Bledem pewnie nie bylo to ze za szybko zmienilem ip a to ze wylaczylem router kiedy byla dioda resetu.

0 Likes

(Heinz) #62

NO faktycznie przerwałeś mu w momencie kiedy kasował flasha.
Teraz zostaje wylut pamięci i zaprogramowanie na programatorze.

0 Likes

(Szymon Achtelik) #63

Innymi slowy mowiac rozkrecanie routera tak:(?

0 Likes

(Szymon Achtelik) #64

Bo jezeli tak to z elektronika jestem jeszcze wiekszym lajkiem niz z tym.

0 Likes

(Szymon Achtelik) #65

No dobrze moze inaczej zapytam, co powinienem zrobic teraz? Tak bardziej jasno..

0 Likes

(Heinz) #66

Jak nie lutowałeś w SMD to nawet nie zaczynaj bo możesz go wyrzucić odrazu. I tak do tego potrzebujesz programator SPI Flash.

0 Likes

(Szymon Achtelik) #67

Czyli w moim przypadku ratunku brak. No troche jestem wkurzony nie ukrywam ale to tylko i wylacznie moja wina wiec coz, trzeba to z jakims specjalista skontaktowac tak?

0 Likes

(Heinz) #68

Tak. Taki który potrafi zaprogramować kość pamięci.
Do tego trzeba jeszcze wsad przygotować.

0 Likes

(Szymon Achtelik) #69

Znasz sie na tym prawda? Moze z Toba mozna byloby sie jakos ugadac?

0 Likes

(Heinz) #70

Mój najbliższy wolny termin to za jakieś 2 tyg. w przerwie po świętach i przed majówką.

0 Likes

(Szymon Achtelik) #71

Drogo za cos takiego? W sensie wiesz, nie wiem czy juz lepiej nowego routera po prostu nie kupic chociaz ten wcale tani nie byl..

0 Likes